در حال بارگذاری ...
 • تشکیل جلسه کارگروه ویژه شناسایی ساختمان های پر مخاطره و ناایمن در استان قزوین

  سازمان نظام مهندسی ، شهرداری ، سازمان استاندارد و سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی نیز به صورت مستمر وضعیت ساختمان‌ها را رصد کرده و شاخص‌های مهم ایمنی ساختمان‌ها را بررسی می‌کنند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، جلسه کارگروه ویژه شناسایی و بررسی ساختمان‌های بلند مرتبه و ساختمان‌های مهم شهری پر مخاطره و ناایمن ، در استان قزوین ، تشکیل شد .

  در این جلسه ، رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین بر توجه همه جانبه به بررسی و غربالگری ساختمان‌های بلند مرتبه و ساختمان های مهم شهری تاکید کرد .

  رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین در این‌باره گفت : شناسایی ساختمان‌های ناایمن ، شناسایی مخاطرات ، غربالگری و تهیه ماتریس فوریت و اهمیت برای ساختمان‌ها از اهداف تشکیل این کارگروه ویژه است .

  عبدالرزاقی بیان داشت : نحوه نظارت، طراحی و اجرا ، نقص فنی ، فرونشست ها ، اشکالات مهم ایمنی ، داشتن پایان کار ، رعایت موارد ایمنی در مواقع بحران و تهیه شاخص های ایمنی برای برج ها هم در زمان ساخت و هم در زمان بهره برداری از مهم ترین نکات علاج و پیشگیری از بحران در این غربالگری است . از سال ۹۲ تا کنون تیم نظارت عالیه با همکاری سازمان نظام مهندسی تشکیل شده و به صورت مسمتر از پروژه ها بازدید انجام می‌دهد .

  وی افزود : سازمان نظام مهندسی ، شهرداری ، سازمان استاندارد و سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی نیز به صورت مستمر وضعیت ساختمان‌ها را رصد کرده و شاخص‌های مهم ایمنی ساختمان‌ها را بررسی می‌کنند .

  در این جلسه پیشنهادات و نظرات اعضای کارگروه جهت اجرایی نمودن شرح وظایف کارگروه و ارزیابی خطر در آنها ارائه و در خصوص مخاطرات حادثه خیز در ساختمان‌های بلند مرتبه و ساختمان‌های مهم شهری بحث و تبادل نظر شد .

  گفتنی است این جلسه با حضور نمایندگانی از دفتر فنی استانداری ، سازمان نظام مهندسی ، اداره پدافند غیرعامل استانداری ، اداره کل مدیریت بحران استانداری ، شهرداری قروین ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، اداره کل استاندارد و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی  و انجمن شرکت‌های تاسیساتی و ساختمانی استان در محل سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی پونک برگزار شد .
  مطالب مرتبط

  ۳۰۰ ساختمان ناایمن در شهر اصفهان شناسایی کردیم که تماما به شهرداری اعلام شده و توسط شهرداری اخطارها اعلام شده است .

  |

  نظارت مداوم و دقیق بر اجرا و ساخت و ساز مورد توجه باشد که امید می‌رود امعان نظر ویژه جامعه مهندسین کشور را در پی داشته باشد .

  |

  سامانه سنامک (سامانه نظارت امور مقررات ملی و کنترل ساختمان) در راستای اجرای ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان راه‌اندازی شده است که این سامانه به وزارت راه و شهرسازی به عنوان ناظر عالی اجازه‌ می‌دهد بر بهره‌مندی ساختمان‌ها از رعایت مقررات ملی و کنترل ساختمان پایش ...

  |

  بر این اساس تشریفات مقرر در بندهای ۳-۱۷ و ۶-۱۷ ماده ۱۷ مبحث دوم مقررات ملی ساختمان (نظامات اداری) در سال ۱۴۰۱ برای تعرفه خدمات مهندسی ساختمان موضوعیت نخواهد داشت و هیئت‌های ۴ نفره استان‌ها و ۵ نفره استان تهران در سال جاری مجوز و اختیاری برای اعمال درصدهای تعیین شده در بندهای ...

  |

  به بهانه سوم اردیبهشت روز معمار ، بازتعریف جایگاه ارزش معماری در ساخت و ساز ضروری است . جوهر اصلی معماری ، فضاست . فضا در معماری ، عنصری است که انسان را از عوامل طبیعی محافظت می‌کند و ...

  |

  نظرات کاربران