در حال بارگذاری ...
 • نقش شهرداران در فعال شدن ستادهای بازآفرینی شهری تقویت شود

  درصدد هستیم با حمایت وزیر راه و شهرسازی ظرف سه سال تمام معابر خاکی محدوده‌های مصوب بازآفرینی شهری با مشارکت شهرداری‌ها بهسازی و آسفالت شود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رییس هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر فعال شدن ستادهای بازآفرینی شهری استان‌ها و شهرستان‌ها ، گفت : نقش شهرداران به عنوان دبیران ستادهای بازآفرینی جهت برگزاری و پیگیری مصوبات جلسات مهم است و با فعال شدن ستادهای بازآفرینی شاهد کاهش مشکلات خواهیم بود .

  سارا فلاحی ، نماینده مردم ایلام ، ایوان ، چرداول ، سیروان ، ملکشاهی و مهران در مجلس شورای اسلامی با محمد آئینی ، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار و گفت و گو کرد .

  در این نشست وضعیت محدوده‌های هدف بازآفرینی حوزه انتخابیه مورد بررسی قرار گرفت و فلاحی به تشریح وضعیت معابر شهرهای ایلام ، ایوان ، چرداول ، سیروان ، ملکشاهی و مهران پرداخت و خواستار مساعدت دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار جهت بهبود اوضاع در این زمینه شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در این دیدار ضمن تقدیر از توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به موضوع بازآفرینی شهری گفت : درصدد هستیم با حمایت وزیر راه و شهرسازی ظرف سه سال تمام معابر خاکی محدوده‌های مصوب بازآفرینی شهری با مشارکت شهرداری‌ها بهسازی و آسفالت شود .

  بنابراین لازم است شهرداران شهرهای مذکور اطلاعات و مختصات معابر مورد نظر را برای بازسازی در سامانه‌های مربوطه بارگذاری کنند تا برنامه‌ریزی مقتضی انجام شود .

  مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود : در بسیاری از شهرها و حوزه‌های انتخابیه ، این موضوع به خاطر عدم پیگیری مناسب و نیز نبود اطلاعات دقیق و کارشناسی ، موجب اخلال در روند انجام امور گشته است .

  شهرهای ایلام ، آسمان‌آباد ، ارکواز و ایوان مجموعا دارای ۲۳۷ هکتار سکونتگاه غیررسمی و ۵۸۸ هکتار بافت فرسوده هستند .
  مطالب مرتبط

  از مجموع ۱۶۲ هزار هکتاری که به عنوان محدوده‌های بازآفرینی شهری و محلات هدف طرح در کمیسیون ماده ۵ شهرها تعیین محدوده شدند، حدود ۵۸ هزار و ۹۵۶ هکتار به عنوان سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت حاشیه‌ای شناخته می‌شوند که بیش از ۹۰ درصد از آنها در درون محدوده‌های شهری قرار دارند .

  |

  انبوه‌سازان و سازندگان می‌توانند از فرصت بسیار خوبی که شهرداری‌ها و دولت تدارک دیده‌اند استفاده کنند . شهرداری‌ها تقریبا پروانه ساخت رایگان و خارج از نوبت صادر می‌کنند و دولت نیز از خط اعتباری بافت فرسوده و نهضت ملی مسکن تسهیلات خوبی در نظر گرفته است .

  |

  بیش از ۵ میلیون و ۷۰۰ واحد مسکونی در محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری قرار دارند که نزدیک به ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار واحد از بناهای مسکونی واقع در این محدوده‌ها ناپایدار هستند . صرفا با تلاش‌هایی که انجام شده است تقریبا ۲۱۰ هزار واحد بنای ناپایدار ، تخریب و نوسازی شده و به جای آن ۶۷۰ ...

  |

  ستاد بازآفرینی شهرستان در سند ملی راهبردی باز آفرینی شهری پایدار از جایگاه بالایی برخوردار است که متاسفانه مدتی کمرنگ شده بود . بنابراین در گام اول باید متناسب با نیازمندی‌های روز مشکلات محلات را برآورد کنید و در ادامه با تشکیل جلسات ستاد بازآفرینی شهرستان محدوده‌های هدف ...

  |

  سازندگان و توسعه‌گرانی که نسبت به نوسازی محله‌ای و یا از روش تجمیع پلاک‌ها استفاده می‌کنند ، از امتیازات و مشوق‌های بیشتری از جمله اضافه تراکم ، کسر پارکینگ ، کاهش زمان صدور پروانه ، تخفیفات نظام مهندسی و تخفیفات عوارض شهرداری و تسریع در اخذ مجوزهای مربوط به دستگاه‌های ...

  |

  نظرات کاربران