در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی پروژه های خودمالک نهضت ملی مسکن در استان مازندران

  شهروندان بعد از انجام مراحل نام‌نویسی و بارگذاری مدارک ، در ارتباط با واریز آورده شخصی کم کاری نکنند و طبق زمان‌بندی که ادارات شهرستانی راه و شهرسازی در نظر می گیرند ، روند اداری را انجام دهند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان مازندران گفت : ساخت پنج‌هزار واحد مسکونی در قالب طرح خودمالکی نهضت ملی مسکن بر اساس گزارش‌های میدانی کارشناسان و بازرسان بانک‌های عامل تسهیلات دهنده در استان مازندران تاکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند .

  سید عباس رهگشای با بیان این که از مجموع ۱۵۲ هزار واحد مسکونی که قرار است طی چهار سال در مازندران در قالب نهضت ملی مسکن ساخته شود حدود ۳۵ هزار واحد آن خودمالک است ، گفت : از این تعداد اکنون پنج‌هزار واحد با پیشرفت فیزیکی مطلوب و طبق زمان‌بندی در نظر گرفته شده در دست ساخت است . تسهیلات مسکن در قالب خودمالکی نهضت ملی مسکن در سه گام و بر اساس پیشرفت فیزیکی طرح به متقاضیان پرداخت می‌شود و تاکنون بیش از ۴۷۲ میلیارد تومان با همراهی بانک‌های عامل به عنوان بخش اول اعطای تسهیلات به پنج هزار متقاضی این طرح در استان پرداخت شد .

  وی ادامه داد : در ادامه اجرای طرح نهضت ملی مسکن ، عملیات ساخت هفت هزار واحد مسکونی دیگر تا پایان ماه مرداد در استان آغاز خواهد شد و برای پرداخت بخش اول تسهیلات در این طرح با همراهی پنج بانک عامل حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است .

  وی تامین به موقع زمین و واریز وجه آورده شخصی ۴۰ میلیون تومانی به حساب وزارت راه و شهرسازی را ۲ شرط اصلی در اعطای تسهیلات خودمالکی نهضت ملی مسکن و آغاز اجرای طرح از سوی متقاضی برشمرد و اظهار داشت : شهروندان بعد از انجام مراحل نام‌نویسی و بارگذاری مدارک ، در ارتباط با واریز آورده شخصی کم کاری نکنند و طبق زمان‌بندی که ادارات شهرستانی راه و شهرسازی در نظر می گیرند ، روند اداری را انجام دهند .

  رهگشای درباره پراکنش جغرافیایی دریافت‌کنندگان تسهیلات خودمالکی و ساخت خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای مازندران نیز توضیح داد : در زمان حاضر حدود ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب این طرح در ساری ، یکهزار واحد مسکونی در بابل ، ۸۰۰ واحد مسکونی در آمل ، ۸۰۰ واحد در قائمشهر و حدود یک هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی هم در دیگر شهرهای استان در حال ساخت است .

  وی دلیل پیشتازی شهروندان بابلی ، آملی و قائمشهری در دریافت تسهیلات خودمالکی نهضت ملی مسکن را تامین بموقع آورده شخصی و همچنین تعیین تکلیف زمین و طرح در حال ساخت اعلام کرد و گفت : میزان تسهیلات خودمالکی در طرح نهضت ملی مسکن برای متقاضیان مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و برای متقاضیان دیگر شهرستان‌ها هم ۳۰۰ میلیون تومان است.

  معاون راه و شهرسازی مازندران با بیان این که کارمزد این تسهیلات ۱۸ درصد و بازپرداخت آن ۲۰ ساله است ، خاطرنشان کرد : پنج هزار نفری که در طرح خودمالکی نهضت ملی مسکن تاکنون بخشی از تسهیلات بانکی خود را دریافت کرده‌اند ساختمان‌های آنان در مرحله اسکلت‌بندی و سفت‌کاری قرار دارد .

  طبق مقررات نهضت ملی مسکن ، متقاضیان با داشتن پنج شرط تاهل ، سرپرست خانوار بودن و مردان مجرد ۲۳ سال به بالا ، حداقل سابقه پنج سال سکونت درشهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن ، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند .

  بر اساس این قانون ، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن ، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن) نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین ، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.
  مطالب مرتبط

  در فاز نخست عملیات آماده سازی ، طراحی و نقشه برداری ۶ هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن بیضا صورت گرفته و با تهیه نقشه های فاز ۲ ، آماده سازی توسط مهندسین مشاور ، طرح در کمیسیون در حال بررسی است .

  |

  در حال حاضر پروژه اول نهضت ملی مسکن پاکدشت با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی و به میزان ۶۲۰ واحد در حال عملیات اجرایی و طی مراحل نهایی است .

  |

  تا کنون ۲۹ نفر در این شهر تائید نهایی شده اند و ۲۲ نفر افتتاح حساب کرده و وجه اولیه را واریز و پروانه ساختمانی صادر شده است .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت : حدود سه هزار و ۹۰۵ نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن تسهیلات خودمالکی ...

  |

  در جریان بازدیدهای میدانی مذاکرات بسیار خوبی با پیمانکاران و انبوه سازان داشتیم و موانع و مشکلات موجود مورد بررسی قرار گرفت .

  |

  نظرات کاربران