در حال بارگذاری ...
 • تعهد پنج بانک دولتی برای تامین مالی ساخت ۱۱۵۵۰۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن

  تسهیلات ساخت مسکن موضوع قانون جهش تولید و تامین مسکن در تهران معادل ۴۵۰ میلیون تومان ، در شهرهای بالای ۱ میلیون نفر جمعیت معادل ۴۰۰ میلیون تومان ، در مراکز استان‌‎ها ۳۵۰ میلیون تومان در سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، در تفاهم وزیر راه و شهرسازی با مدیران عامل ۵ بانک دولتی شامل ملی ، صادرات ، تجارت ، سپه و ملت مقرر شده است تا تامین مالی یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد مسکونی انجام ، تا در اجرای این طرح تسریع شود .

  بر این اساس مقرر شده است تا بانک ملی برای تامین ۱۵۰ هزار واحد مسکونی ، بانک صادرات برای تامین ۵۰۰ هزار واحد مسکونی ، بانک تجارت برای تامین ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ، بانک سپه برای تامین مالی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی و بانک ملت برای تامین مالی ۱۰۵ هزار واحد مسکونی اقدام کنند .

  جزئیات پرداخت تسهیلات بر اساس قانون جهش تولید و تأمین مسکن ، در قالب دستورالعمل بانک مرکزی در آذر ماه ۱۴۰۰ مشخص و ابلاغ شده است .

  بر اساس جزئیات این دستورالعمل ، تسهیلات موضوع طرح جهش تولید و تامین مسکن پس از تایید وزارت راه و شهرسازی به متقاضی تعلق خواهد گرفت .

  تسهیلات ساخت مسکن موضوع قانون جهش تولید و تامین مسکن در تهران معادل ۴۵۰ میلیون تومان ، در شهرهای بالای ۱ میلیون نفر جمعیت معادل ۴۰۰ میلیون تومان ، در مراکز استان‌‎ها ۳۵۰ میلیون تومان در سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است .

  بر همین اساس این تسهیلات مطابق با پیشرفت پروژه به صورت تدریجی معادل پرداخت ۱۰ درصد در مرحله پی کنی و فنداسیون، ۴۰ درصد در مرحله اسکلت و سقف ، ۲۵ درصد در مرحله سفت کاری و ۲۵ درصد در مرحله نازک کاری پرداخت می‌شود .

  پرداخت تسهیلات ساخت۱۵۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی توسط بانک ملی

  وزیر راه و شهرسازی با امضای تفاهم نامه همکاری با مدیر عامل بانک ملی خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات و اجرای طرح نهضت ملی مسکن شدند . در این تفاهم ‌نامه بانک ملی تعهد کرده است تا تامین مالی ۱۵۰ هزار واحد مسکونی را در برنامه قرار دهد.

  این تعداد شامل انواع ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن اعم از خود مالکی ، احداث پروژه‌های حمایتی در اراضی ۹۹ ساله توسط وزارت راه و شهرسازی و مربوط به ساخت واحد های مسکونی توسط متقاضیان در زمین ‌های واگذار شده برای احداث خانه های یک طبقه حیاط دار خواهد بود .

  بر اساس این تفاهم‌نامه بر اساس شرایط اعطای تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن ، متقاضیان واجد شرایط از طرف وزارت راه و شهرسازی معرفی می شوند .

  بانک صادرات متعهد برای پرداخت تسهیلات ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی

  مدیر عامل بانک صادرات با حضور در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی با امضای تفاهم نامه همکاری متعهد شد که برای پرداخت تسهیلات ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن از منابع داخلی بانک در سراسر کشور اقدام لازم را انجام دهد .

  پرداخت تسهیلات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در سبد بانک تجارت

  مدیر عامل بانک تجارت با حضور در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی ، تفاهم نامه همکاری با مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امضا کرد .

  بر اساس این تفاهم نامه ، بانک تجارت تأمین مالی پرداخت تسهیلات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن را بر عهده گرفت .

  این تسهیلات به متقاضیانی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند و واجد شرایط اولیه شناخته شده و واریز وجه اولیه خود را انجام داده باشند ، تعلق می گیرد .

  بانک سپه تسهیلات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را می پردازد

  در تفاهم وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک سپه مقرر شد تا احداث و تامین مالی۲۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن انجام شود .

  تفاهم‌نامه تامین مالی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن بین وزارت راه و شهرسازی و بانک سپه به امضای مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک سپه رسید .

  بر اساس این تفاهم‌نامه و به منظور تقویت نقش بانک‌ها در ارایه تسهیلات به بخش مسکن مقرر شده است تا ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در همکاری وزارتخانه و بانک سپه احداث شود.

  تامین مالی ساخت ۱۰۵ هزار واحد مسکونی توسط بانک ملت

  همچنین در شامگاه روز سه شنبه در مذاکره جداگانه تفاهم نامه همکاری بین وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک ملت  امضا و مقرر شد تا تامین مالی پرداخت تسهیلات ساخت ۱۰۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن طی ۳ سال توسط این بانک در سراسر کشور انجام شود .

  تفاهم‌نامه تامین مالی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن بین وزارت راه و شهرسازی و بانک ملت به امضای مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک ملت رضا دولت‌آبادی رسید .

  این تفاهم‌نامه که در ۷ ماده به امضا رسیده است بانک ملت متعهد شده است تا برای مسکن روستایی و شهری در مراکز جمعیتی زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت برای اساس سهمیه سالانه, حداقل برای ۸۰ هزار واحد مسکونی در پروژه‌های خودمالکین شهری و حداقل برای ۲۵ هزار واحد مسکونی شهری در پروژه‌های حمایتی طرح نهضت ملی مسکن در اراضی دولتی اجاره ۹۹ ساله پرداخت تسهیلات داشته باشد .

  همچنین مدت این تفاهم‌نامه ۳ سال است که در صورت توافق طرفین و تنظیم متمم قابل تمدید است .

  بر اساس این تفاهم‌نامه ، وزارت راه و شهرسازی مکلف است متقاضیان ثبت نام کرده و اجد شرایط را برای پرداخت تسهیلات به بانک ملت معرفی کند .
  مطالب مرتبط

  در خصوص اجرای مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری و ساخت مسکن در اراضی داخل محدوده شهرها به ویژه اراضی بزرگ مقیاس مقاومت‌هایی وجود دارد که با این مصوبه انتظار داریم تا سرعت بیشتری به خود بگیرد .

  |

  تعداد واحدهای واگذار شده به اقشار ویژه ۴۰۶ واحد ، تعداد انعقاد قرارداد خودمالک ۲۵۰۰ واحد و تعداد تسهیلات باز آفرینی شهری ۵۷۱ واحد و تسهیلات مسکن روستایی ۱۰۹۳۵ واحد است .

  |

  اراضی را آماده سازی می کنیم و زمانی که به مرحله ساخت برسد واگذار می شود که تا کنون آماده سازی بالغ بر ۱۲ هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی الحاق شده، انجام گرفته است . ۱۲۰ هزار هکتار زمین بالقوه و بالفعل برای طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد که تامین ۲۸ هزار هکتار نهایی شده و برای بقیه منتظر ...

  |

  وزارت راه و شهرسازی در این دوره در تلاش است تا با همکاری بخش‌های مختلف اجرایی ، نهادهای انقلابی و حقوقی برای تامین مسکن متقاضیان فاقد مسکن ، قدم بردارد . ما به عنوان دولت ، وظیفه تسهیل‌گری و حمایت و برداشتن موانع از پیش‌روی مسکن دار شدن آحاد جامعه را داریم . برای این مهم ...

  |

  ۲۴ هکتار از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن نیز در گنبد برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و الحاق به طرح در دست طراحی قرار دارد . همچنین اداره کل راه و شهرسازی گلستان یک قطعه زمین به مساحت هفت هزار متر مربع در شهرک بهارستان گنبد را برای احداث ۹۶ واحد مسکونی در اختیار بنیاد مسکن و انقلاب ...

  |

  نظرات کاربران