در حال بارگذاری ...
 • افزایش تعرفه خدمات مهندسی با در نظر گرفتن ملاحظات مردمی انجام می‌شود

  در خصوص مطالبات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در موضوع افزایش تعرفه تاکید ما این است که باید ملاحظات مردم نیز در این خصوص لحاظ شود . انباشتی از مسائل وجود دارد که به ترتیب اولویت در تفاهم با سازمان نظام مهندسی ساختمان حل خواهد شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان با اعلام اینکه تعیین تعرفه خدمات مهندسی با رعایت ملاحظات مردمی و همچنین برآورد انتظارات مهندسان انجام می‌شود بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فضای همدلی و در همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد .

  هادی عباسی در نشستی مشترک که با اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور که به ریاست مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در ساختمان دادمان تشکیل شد ، گفت : یکی از اولویت‌های معاونت مسکن و ساختمان ، استقرار کامل ساختار نظام مهندسی ساختمان بود که در این خصوص به شکل ویژه پیگیری‌ها از طریق وزیر راه و شهرسازی انجام شد .

  معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر اینکه اجرای پروژه طرح نهضت ملی مسکن با فضای همدلی امکانیذیر است ، توضیح داد : در خصوص مطالبات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در موضوع افزایش تعرفه تاکید ما این است که باید ملاحظات مردم نیز در این خصوص لحاظ شود . انباشتی از مسائل وجود دارد که به ترتیب اولویت در تفاهم با سازمان نظام مهندسی ساختمان حل خواهد شد .

  گفتنی است ، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در دیدار با اعضای شورای مرکزی سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان کشور ، اولویت این وزارتخانه را رشد تولید مسکن مطابق با نیاز و قانون مصوب عنوان کرد و از تشکیل کمیته ۵ نفره برای پیگیری مطالبات سازمان‌های نظام مهندسی خبر داد .
  مطالب مرتبط

  تاکنون به ۳۰ هزار متقاضی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت زمین واگذار شده است .

  |

  در مجموع طرح نهضت ملی مسکن رو به جلو است و برای ساخت مسکن با هزینه کمتر مقرر است بیشتر واحدهای یک طبقه حیاط دار در مناطق مختلف احداث شود چرا که هم ارزان‌تر است و هم سریع‌تر اجرا می‌شود . یکی از مزایای احداث واحدهای ویلایی این است که اگر متقاضیان توان مالی برای تکمیل آن نداشتند ...

  |

  سهمیه شرق استان طبق برنامه ابلاغی ساخت ۹۸۲۱ واحد بوده که تا کنون برای ۱۷۷۷ متقاضی که واریز وجه اولیه را انجام داده اند ، عملیات ساخت ۱۱۴۰ واحد شروع گردیده است. همچنین ۵۱۶ واحد تعاونی ارتش اراضی تفاهمی در حال ساخت می باشد .

  |

  تاکنون حدوداً ۶۶ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۲ هزار نفر حائز شرایط هستند و بیش از ۱۹ هزار نفر تایید نهایی شدند . بیش از ۵ هزار نفر نیز تخصیص پروژه صورت گرفته و بیش از هشت هزار نفر آورده خود را به حساب خود نزد بانک مسکن واریز کردند .

  |

  اجرای این طرح مهم ملی در حوزه تحت پوشش این اداره کل با پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصد اشتغال حدود ۱۰ هزار نفر را به همراه داشته است . زمین موردنیاز در همه شهرستان‌های استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار ...

  |

  نظرات کاربران