در حال بارگذاری ...
 • شهرک سازی و توافق با بخش خصوصی ، دو راهکار مهم برای تکمیل طرح نهضت ملی مسکن خوزستان

  شناسایی و مکان یابی زمین های مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن باید توسط اداره کل راه و شهرسازی خوزستان انجام شود . استفاده از اراضی سایر دستگاه ها نیز ظرفیت بسیار خوبی است که می توان از آن استفاده کرد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن شهرک سازی و توافق با بخش خصوصی را ۲ راهکار مهم برای تکمیل نهضت ملی مسکن خوزستان دانست .

  ارسلان مالکی در نشست مشترک قرارگاه ملی مسکن و شورای مسکن خوزستان که در اهواز برگزار شد ، اظهار کرد : اهواز یک کلانشهر است که بیشترین کمبود مسکن را طبق مطالعات انجام شده دارد و به همین منظور برای اجرای طرح های مسکن باید تامین زمین را پیش بینی کنیم . بهترین راه این است که با توافق با مالکان بخش خصوصی بخشی از زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن را در کلانشهر اهواز تامین کنیم .

  مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن و معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : یکی دیگر از اقداماتی که می توان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان اجرایی کرد شهرک سازی است که در قانون جهش تولید نیز آمده است . شناسایی و مکان یابی زمین های مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن باید توسط اداره کل راه و شهرسازی خوزستان انجام شود . استفاده از اراضی سایر دستگاه ها نیز ظرفیت بسیار خوبی است که می توان از آن استفاده کرد .

  وی تصریح کرد : می توان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان از زمین های سایر دستگاه های اجرایی استفاده کرد تا بتوانیم اجرای این طرح را در استان با سرعت بالاتری پیش ببریم . یک قرارگاه در راه و شهرسازی خوزستان برای تامین زمین و همچنین یک کارگروه با تشخیص استاندار خوزستان در این خصوص باید تشکیل شود تا این موارد را به صورت همزمان پیش ببرد .

  مالکی عنوان کرد : بحث آماده سازی زمین برای اجرای این طرح بسیار مهم است زیرا اختصاص زمین به صورت خام است اما باید زمین پس از تخصیص آماده شود تا بتوانیم بر روی آن طرح نهصت ملی مسکن را اجرایی کنیم . منابع آماده سازی زمین نیز از محل منابع سازمان ملی زمین و مسکن تامین می شود و در این زمینه همه اختیارات را به استان ها داده ایم تا آن ها بتوانند با استفاده از این اختیارات کارها را پیش ببرند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص بحث مسکن مهر بیان کرد: مشکلات مسکن مهر خوزستان با نصف کشور برابری می کند. جبران عقب ماندگی مسکن مهر خوزستان نیازمند کار جهادی است که باید به صورت انقلابی و جهادی این مشکل برطرف شود. این کار نیازمند یک توان و پیگیری ویژه است که با حمایت استاندار خوزستان می توانیم شاهد حل مشکلات مسکن مهر خوزستان باشیم.
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران طی یک روز کامل از پروژه های مسکن ملی بازدید کردند . ...

  |

  سهم بنیاد مسکن در اجرای طرح نهضت ملی مسکن طی دولت سیزدهم در مجموع یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی است که بخشی از آنها در شهرها و بخشی در روستاها اجرایی خواهد شد .

  |

  هم اکنون حدود یکهزار پرونده در حال بررسی است و برخی پرونده نقص داشته که عودت داده شده و باید رفع نقص شود و دوباره به مرحله پرداخت بیاید .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت : یک هزار هکتار زمین در مرحله توافق نهایی با مالکان است تا برای ساخت واحدهای مسکونی طرح ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تعیین‌تکلیف اراضی شناسایی شده دولتی و خصوصی در شهرهای زیر ۲۵ هزارنفر جمعیت برای تولید ...

  |

  نظرات کاربران