در حال بارگذاری ...
 • واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی در استان زنجان طبق فازبندی به متقاضیان تحویل داده می‌شود

  متقاضیان به این امر مهم توجه کنند که هر چقدر زودتر آورده‌های خود را واریز کنند تحویل و اتمام پروژه‌ها هم به تبع سریع‌تر اجرا می‌شود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت : در استان زنجان پروژه‌های نهضت ملی مسکن فاز بندی شده و تعداد واحدهای مسکونی قابل تحویل برای هر پروژه در هر فصل مشخص شده است .

  اصغر اسماعیلی در حاشیه بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شرق زنجان ، گفت : استاندار و معاون عمرانی استاندار طی روز گذشته بازدیدی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شرق زنجان داشتند که روند پیگیری و جدیت استاندار و معاون وی در توجه به حوزه ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن قابل تقدیر بود .

  وی با بیان اینکه در سایت شرق زنجان پنج هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در قالب پروژه نهضت ملی مسکن در دست ساخت است ، گفت : این پروژه‌ها در زون های m۱ تا m۶ تعریف شده و در حال ساخت است و پیشرفت کاری پروژه‌ها با توجه به زمان شروع پروژه‌ها متفاوت است .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه از خردادماه سال آینده پروژه‌ها فاز بندی شده و به صورت تدریجی به متقاضیان تحویل داده می‌شود ، تاکید کرد : آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی دو فاکتور مهم در ساخت واحدهای مسکونی است و باید متقاضیان در این مهم مشارکت و همراهی لازم را داشته باشند . خوشبختانه در استان زنجان، پروژه‌های نهضت ملی مسکن فاز بندی شده است و تعداد واحدهای مسکونی قابل تحویل برای هر پروژه در هر سه ماه طی سال آینده مشخص شده است .

  وی با بیان اینکه ما آمادگی کامل برای تحویل واحدهای مسکونی در زنجان را داریم ، بیان داشت : براساس مدیریت و برنامه ریزی که انجام شده زمان بندی پروژه‌ها و تعداد اقساطی که باید توسط متقاضی پرداخت شود مشخص شده است که در این خصوص انتظار داریم متقاضیان همراهی لازم را داشته باشند .

  اسماعیلی با بیان اینکه شرایط و اوضاع اقتصادی متقاضیان را درک می‌کنیم ، گفت : متقاضیان به این امر مهم توجه کنند که هر چقدر زودتر آورده‌های خود را واریز کنند تحویل و اتمام پروژه‌ها هم به تبع سریع‌تر اجرا می‌شود .

  در تامین مالی پروژه‌های نهضت ملی مسکن توسط شبکه بانکی مشکلی نداریم

  مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان تاکید کرد : متقاضیان اگر به موقع آورده خود را پرداخت کنند قیمت تمام شده هم با توجه به شرایط بازار پایین خواهد بود و این مهم به نفع متقاضیان است و متناسب با آورده مردمی پروژه‌ها هم تحویل داده می‌شود .

  اسماعیلی با ابراز خرسندی از اینکه در تامین مالی پروژه‌های نهضت ملی مسکن توسط شبکه بانکی مشکلی نداریم ، افزود : به نسبت پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها ، تسهیلات بانکی تزریق شده و خواهد شد و همچنین با توجه به میزان قرار دادی که بسته می‌شود تامین اعتبار هم شده است و به تناسب پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها تسهیلات بانکی هم تزریق می‌شود .

  وی بیان داشت : بر اساس وظیفه‌ای که بر حسب قانونی بر عهده مجموعه راه و شهرسازی گذاشته شده است، این مجموعه خود را موظف به تامین مسکن خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر کرده و برای تحقق این مهم هم تلاش لازم را دارد و از بهمن ماه سال جاری ثبت نام شروع شده است . همچنین در راستای حمایت از جوانی جمعیت برای خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر این ظرفیت قانونی وجود دارد که اگر این خانواده‌ها قبل این از امتیازات دولتی مسکن استفاده کرده‌اند ، دوباره می‌توانند از امتیازات لازم که در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد استفاده کنند و با پالایش انجام شده از سال آینده تخصیص این پروژه‌ها را خواهیم داشت .
  مطالب مرتبط

  در خصوص موفقیت استان در زمینه ساخت پروژه‌های مسکن ملی دغدغه داریم و اگر این پروژه خوب اجرا شود آبروی استان مطرح است و خدای نکرده عدم موفقیت در اجرای این طرح برای استان مطلوب نخواهد بود .

  |

  تمام ضوابط و مقررات ملی ساختمان و استفاده از مصالح با کیفیت در پروژه‌ها به خوبی رعایت می‌شود . تمام مصالح ساختمانی به کار گرفته شده در پروژه‌های نهضت ملی مسکن در غرب و شرق زنجان کیفیت لازم را دارند و از واحدهای مسکونی شخصی سازی هم با کیفیت تر هستند چرا که توسط مهندسین مجرب و ...

  |

  برای هر پروژه قراردادی با سازنده داریم و اگر کم کاری و تاخیری از طرف سازنده در پروژه ایجاد شود ، باید لایحه تاخیراتی توسط سازنده ارائه شود و در این میان اگر تاخیرات مشهود باشد سازنده جریمه خواهد شد و در چند مورد از پروژه‌ها مشکل وجود داشت که مشکل بر طرف شد و یک نفر از ...

  |

  عملیات اجرایی شامل خاکریزی ، خاکبرداری معابر و احداث بلوک‌های ساختمانی و اجرای تأسیسات زیربنایی آب و برق و گاز و شبکه فاضلاب در حال انجام بوده که همزمان با تحویل واحدها ، قابلیت بهره‌برداری خواهند داشت .

  |

  زنجان از سال ۹۴ جزو ۶ استان کشور بوده که به عنوان پایلوت شناسایی گسل انتخاب شد و در سال ۹۹ با تایید «شورای عالی معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی» تهیه سند گسل استان در دستور کار قرار گرفت و پس از بررسی و نهایی شدن ابلاغ شد .

  |

  نظرات کاربران