در حال بارگذاری ...
 • ابلاغ آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل‌ونقل و مسکن

  بهینه سازی مصرف انرژی ، تسریع در بازآفرینی بافت فرسوده ، افزایش طول دوره بهره برداری ساختمان و توسعه شهر هوشمند ایرانی - اسلامی و شهر آینده از دیگر اهدافی است که در آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل‌ونقل ، مسکن و شهرسازی دنبال می‌شود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل‌ونقل ، مسکن و شهرسازی خبر داد و ایجاد سیستم حمل‌ونقل ایمن و کارآمد و توسعه شهر هوشمند ایرانی - اسلامی را از اهداف این آیین‌نامه برشمرد .

  مهرداد بذرپاش درباره آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل و نقل ، مسکن و شهرسازی و اهداف آن نوشت : آیین نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل و نقل و مسکن و شهرسازی که چند روز قبل مصوب دولت شده بود ، ابلاغ شد .

  وزیر راه و شهرسازی افزود : مهمترین هدف این آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای فعالیت‌های زیر است : ایجاد سیستم حمل و نقل یکپارچه ، پاک ، ایمن ، سریع ، کارآمد ، هوشمند و نوآورانه در راستای افزایش سهم حمل و نقل همگانی و ایفای نقش موثر در ترانزیت و تجارت بین المللی .

  وی دیگر هدف این آیین‌نامه را حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای افزایش چابکی و کارآمدی حاکمیت در بخش حمل و نقل و کاهش اثرات مخرب محیط زیستی و توسعه حمل‌ونقل عمومی سبز دانست .

  به گفته بذرپاش ، بهینه سازی مصرف انرژی ، تسریع در بازآفرینی بافت فرسوده ، افزایش طول دوره بهره برداری ساختمان و توسعه شهر هوشمند ایرانی - اسلامی و شهر آینده از دیگر اهدافی است که در آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل‌ونقل ، مسکن و شهرسازی دنبال می‌شود .

   
  مطالب مرتبط

  اطلاعات دریافتی از متقاضیان سند در مناطق حاشیه‌نشینی مصوب برای اداره‌های کل راه و شهرسازی استان‌ها جهت بررسی و تطبیق اسناد ارسال می شود، چنانچه مدارک مورد تایید آنان قرار گرفت مدارک جهت تشکیل پرونده و صدور سند به ادارات ثبت و اسناد استان‌ها ارسال می‌شود .

  |

  توسعه‌گران ، سازندگان و مالکان واحدهای فرسوده می‌توانند همزمان با استفاده از حمایت‌ها ، تسهیلات و تخفیف‌ها در سامانه تسهیلات بافت فرسوده از سامانه تسهیلات ویژه نهضت ملی مسکن نیز استفاده کنند .

  |

  هم اکنون حدود یکهزار پرونده در حال بررسی است و برخی پرونده نقص داشته که عودت داده شده و باید رفع نقص شود و دوباره به مرحله پرداخت بیاید .

  |

  بانک ها به دلایل مختلفی استقبالی برای پرداخت وام نداشته اند و سرمایه گذاری در بخش های دیگر برای آن ها دارای جاذبه بیشتری است ؛ در این زمینه باید مسائل حل شود .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان هرمزگان ۸۱۰ واحد مسکن مهر افتتاح شد . مهرداد ...

  |

  نظرات کاربران