در حال بارگذاری ...
 • تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر مرزی اینچه برون

  گفتنی است که اینچه برون تنها شهر استان گلستان بود که هیچ زمینی در آن برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین نشده بود و با این اقدام و تعامل بین اداره کل راه و شهرسازی و فرماندهی مرزبانی استان ، گام بسیار ارزنده ای در ساخت مسکن در این شهر برداشته شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان از تامین زمین مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر مرزی اینچه برون خبر داد .

  جمشید شعبانیان اظهار کرد : در راستای توافق بین اداره کل راه و شهرسازی و فرماندهی مرزبانی استان گلستان صورت ، قطعه زمینی به مساحت ۱۶ هزار و ۵۸۱ مترمربع ، به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر اینچه برون تحویل داده شد .

  وی با بیان اینکه پیش از این پروانه ساخت ۱۵۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اخذ شده بود ، گفت : پس از این تعامل بین دو مجموعه‌ ، کل اراضی مورد نیاز برای احداث مسکن متقاضیان حائز شرایط تامین شده است .

  شعبانیان همچنین تصریح کرد : گفتنی است که اینچه برون تنها شهر استان گلستان بود که هیچ زمینی در آن برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین نشده بود و با این اقدام و تعامل بین اداره کل راه و شهرسازی و فرماندهی مرزبانی استان ، گام بسیار ارزنده ای در ساخت مسکن در این شهر برداشته شد .

  وی در انتها افزود : همچنین براساس این توافق مشترک، سه هکتار زمین نیز برای احداث پاسگاه مرزی و تاسیسات مورد نیاز مرزبانی به فرماندهی مرزبانی استان گلستان واگذار و تحویل فرماندهی مرزبانی شد .
  مطالب مرتبط

  سهم بنیاد مسکن در اجرای طرح نهضت ملی مسکن طی دولت سیزدهم در مجموع یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی است که بخشی از آنها در شهرها و بخشی در روستاها اجرایی خواهد شد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تعیین‌تکلیف اراضی شناسایی شده دولتی و خصوصی در شهرهای زیر ۲۵ هزارنفر جمعیت برای تولید ...

  |

  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از کارگزاران طرح نهضت ملی مسکن احداث یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را در شهرها و روستاها در دولت سیزدهم برعهده گرفته است که نیمی از آنها در شهرها و نیم دیگر در روستاها اجرا ، تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد .

  |

  از آنجایی که در سنوات گذشته به علت عدم وجود زمین دولتی هیچگونه واگذاری در چند سال گذشته دراین شهرانجام نشده بود و این واگذاری برای اولین بار در دولت مردمی صورت پذیرفت .

  |

  هم‌اکنون ۱۳۵ هزار نفر متقاضی که آورده اولیه ۴۰ میلیون و بیشتر را واریز کرده‌اند به بنیاد مسکن معرفی شده‌اند که برای ۱۱ هزار نفر از این افراد زمینی وجود ندارد . برای حدود ۱۲۷ هزار واحد پروژه تعریف شده و ۱۱۰ هزار نفر نیز به پروژه‌ها معرفی شدند و کار ساخت واحدهای آغاز شده است .

  |

  نظرات کاربران