در حال بارگذاری ...
 • ضرورت استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی و توسعه پیشران در شهرک‌سازی

  بازنگری دستورالعمل شهرک سازی براساس رویکرد مولدسازی و همچنین مصوبه اخیر هیئت دولت در امر حمایت از تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرینی از سوی وزارت راه و شهرسازی باید در سال آینده در دستور کار ستاد قرار گرفته تا در نهایت بتوانیم شاهد ایجاد شهرک‌هایی مبنی بر الگوی تحول پیشرفت با ادبیات اسلامی در سطح کشور باشیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در آخرین جلسه ستاد مدیریت شهرک‌سازی در سال ۱۴۰۱ بر ضرورت استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی و توسعه پیشران در شهرک‌سازی تاکید کرد .

  آخرین جلسه ستاد مدیریت شهرک سازی در سال ۱۴۰۱ با حضور علیرضا جعفری معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ، ناصر رضایی معاون توسعه مسکن و شهرسازی شرکت عمران شهرهای جدید و سایر اعضای ستاد برگزار شد .

  جعفری در این جلسه با تأکید بر تسریع هرچه بیشتر خروجی های ستاد با هدف افزایش بهره وری و تأثیرگذاری مصوبات بیان کرد : با توجه به بار عظیم پروژه های نهضت ملی و تعیین تکلیف آن ها در شهرک های ایجاد شده از سوی شرکت عمران شهرهای جدید و افزایش حجم اقدامات در سال آینده؛ جلسه ستاد باید در سال ۱۴۰۲ به صورت ماهیانه و منظم برگزار و تعداد پروانه های تأسیس چند برابر شود .

  معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود استفاده از ظرفیت اقتصاد مقاومتی و توسعه پیشران را در امور محوله در این حوزه امری ضروری دانست و افزود : بازنگری دستورالعمل شهرک سازی براساس رویکرد مولدسازی و همچنین مصوبه اخیر هیئت دولت در امر حمایت از تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرینی از سوی وزارت راه و شهرسازی باید در سال آینده در دستور کار ستاد قرار گرفته تا در نهایت بتوانیم شاهد ایجاد شهرک‌هایی مبنی بر الگوی تحول پیشرفت با ادبیات اسلامی در سطح کشور باشیم .

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین با تأکید بر اینکه صدور پروانه‌های بخش خصوصی باید در سال پیش رو تسریع یافته و حداکثر طی سه ماه انجام گیرد گفت : شهرک‌ها در ارتقای کیفیت زندگی مردم تأثیر بسزایی خواهند داشت ، امری که اهمیت تسریع در صدور پروانه ها و ساخت این مناطق را در کشور دوچندان می کند .

  گفتنی است طی سال ۱۴۰۱ تعداد ۵ جلسه با دستورکارهای طرح آماده سازی و طراحی شهری شهرک نیشتمان ، صدور پروانه بهره برداری فاز اول شهرک خلیج فارس ، بررسی مشکلات شهرک خانه دریا، بررسی صدور پروانه تأسیس شهرک فرزادشهر ، ارائه پیش نویس تهیه طرح جامع شهرک و طرح بازنگری شهرک نوین برگزار شده است .
  مطالب مرتبط

  پیگیری ایجاد ۱۶ هزار واحد مسکونی در ۱۲ استان که هدف اساسی در این مسیر بهره‌برداری از ظرفیت شهرهای جدید است و فرصتی بی‌نظیر در حوزه سرمایه‌گذاری در شهرهای جدید خواهد بود .

  |

  شهر جدید گلمان به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار در ۱۲ کیلومتری شهر ارومیه ، واقع شده و با گسترش زیرساخت‌های شهری پذیرای جمعیتی بالغ بر ۱۷۸ هزار نفر بوده است ؛ این منطقه با حمایت دولت و نگاه توسعه محور مسوولان می‌تواند موقعیت و نمادی برای رونق نهضت ملی مسکن در آذربایجان غربی باشد .

  |

  آمایش سرزمینی و اجرای طرح‌هایی چون طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن از وظایف اصلی مرکز آمار به شمار رفته که تلاش می‌شود با شیوه‌های ثبتی مدرن به سایر دستگاه ها و بخش های کشور خدمات رسانی کند .

  |

  طرح مذکور با راهبری مشترک شرکت عمران شهرهای جدید (دفتر شهرسازی و معماری) و اداره کل راه و شهرسازی استان هدایت خواهد شد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، نشست مشترک قرارگاه ملی مسکن و شورای مسکن استان هرمزگان با حضور جمعی از مسئولین وزارت راه و شهرسازی برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران