در حال بارگذاری ...
 • برنامه‌ های ویژه‌ ای برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در سال آینده داریم

  سازمان ملی زمین و مسکن یکی از سازمان‌های مهم و تاثیرگذار در بین دستگاه‌های دولتی است و با توجه به اینکه حل مشکل مسکن امروز یکی از اولویت‌های نظام است ، بیشترین اقدامات در این حوزه برعهده این سازمان بوده و باید تلاش کنیم تا این موضوع به نتیجه برسد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن درباره طرح نهضت ملی مسکن ، گفت : در خصوص تامین زمین و همچنین اجرا برای سال آینده برنامه ویژه‌ای داریم و از دیگر موضوعات مهم برای سال آینده بحث آماده‌سازی است .

  ارسلان مالکی در آخرین جلسه شورای مدیران این سازمان در سال جاری گفت : در سالی که گذشت برای حل مشکل مسکن در کشور اراده ملی شکل گرفت که سازمان ملی زمین و مسکن نیز از این قاعده مستثنا نبود و اقدامات بزرگی در این حوزه رخ داد که می‌توان به تامین ۲۸ هزار هکتار زمین اشاره کرد .

  سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد : خداوند متعال را شاکر هستیم که توفیق شد تا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمتگزار باشیم که این نعمت بزرگی است و همه باید قدردان آن باشیم . کرسی مدیریت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرسی امانت‌داری است و همچنین فرصتی است که در اختیار ما قرار داده شده و باید قدر این فرصت و نعمت بزرگ را بدانیم . سازمان ملی زمین و مسکن یکی از سازمان‌های مهم و تاثیرگذار در بین دستگاه‌های دولتی است و با توجه به اینکه حل مشکل مسکن امروز یکی از اولویت‌های نظام است ، بیشترین اقدامات در این حوزه برعهده این سازمان بوده و باید تلاش کنیم تا این موضوع به نتیجه برسد .

  سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن یادآور شد : در سالی که گذشت تقریباً می‌توان عنوان کرد اولویت اول وزارت راه و شهرسازی حل مشکل مسکن بود که سازمان در اجرای قانون جهش تولید مسکن و این اراده ملی که برای حل مشکل مسکن در کشور تلاش‌هایی صورت گرفت و اقدامات بزرگی در این حوزه رخ داد که می‌توان به تامین ۲۸ هزار هکتار زمین اشاره کرد . حرکت بزرگی در بحث تامین زمین در سازمان ملی زمین و مسکن شروع شده و این حرکت ادامه خواهد داشت و برای ادامه کار در بحث آماده‌سازی و ساخت مصوباتی نیز داشته‌ایم که باید در سال آینده به نتیجه برسد و در سال جاری تا جایی که زمان اجازه داد بسیاری از موضوعات تعیین تکلیف شد .

  مالکی خاطر نشان کرد : بحث سرمایه‌گذاری و مشارکت در سال‌های گذشته در سازمان مغفول مانده بود که امسال به این موضوع توجه ویژه‌ای شد و در سال آینده نیز با سرعت بیشتری در این خصوص قدم برخواهیم داشت .

  سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص طرح نهضت ملی مسکن ، گفت : در خصوص تامین زمین و همچنین اجرا برای سال آینده برنامه ویژه‌ای داریم و از این دیگر موضوعات مهم برای سال آینده بحث آماده‌سازی است .

  وی با اشاره به اینکه اتمام پروژه‌های مسکن مهر از اولویت‌های سازمان در سال جدید است ، خاطرنشان کرد : این موضوع در سال آینده با جدیت پیگیری خواهد شد و همه با هم باید با هم‌فکری ، متمرکز شده تا به اولویت‌ها برسیم تا در مجموع توفیقاتی حاصل شود . بر خود لازم می‌دانم از تلاش مدیران و همکاران در سالی که گذشت ، تقدیر و تشکر کنم .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از آغاز سلسله نشست‌های پایش و پیگیری آخرین وضعیت تامین زمین ‍مورد نیاز برای اجرای طرح ...

  |

  در استان چهارمحال و بختیاری ۳۶ هزار خانواده در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند و ۲۴ هزار خانواده واجد شرایط شناخته شدند .

  |

  نقشه تمامی استان‌های کشور در راستای اجرای مواد این قانون به تفکیک تهیه شده و براساس قابلیت‌های این سامانه در گزارش گیری از عملکرد استان‌ها ، امکان تهیه کارنامه استان‌ در ستاد فراهم می‌شود .

  |

  برای تامین مسکن کارگران و کارکنان بخش صنعت در استان یزد ۷۳ هکتار زمین اختصاص یافته که در فاز اول آن عملیات اجرایی ۶۰۰ واحد آغاز می‌شود .

  |

  در قالب مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن ، امسال واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین به روستاییان متقاضی مسکن را هدف‌گذاری کرده‌ایم و سال بعد نیز همین تعداد زمین برای ساخت مسکن نهضت ملی در روستاها واگذار خواهیم کرد .

  |

  نظرات کاربران