در حال بارگذاری ...
 • تلاش‌های دست‌اندرکاران ساخت مسکن باعث کاهش دغدغه‌های مردم می‌شود

  اینکه امروز نهضت ساخت مسکن در سراسر کشور فعال و فراگیر شده به پشتوانه به میدان آمدن همه بخش‌های مرتبط از جمله وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها است . بانک‌ها در زمینه رونق‌بخشی به ساخت مسکن نقش مهمی دارند و باید تسهیلات بخش مسکن‌سازی را جزو تکالیف خاص خود به حساب آورند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رئیس جمهور تصریح کرد : تلاش‌های دست‌اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر فعالان در عرصه ساخت مسکن باعث کاهش دغدغه‌های مردم می‌شود و آثار اقداماتی که در ۲ سال گذشته در این زمینه انجام شده در حال آشکار شدن است .

  سید ابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح همزمان ۱۰۱ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور ، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و نیز گرامیداشت یاد شهدای دولت ، گفت : به طور طبیعی هفته دولت زمان ارائه گزارش اقدامات و عملکرد بخش‌های مختلف دولت به مردم است .

  رئیس جمهور با بیان اینکه مسکن از جمله نیازهای جدی مردم در سراسر کشور محسوب می‌شود و دولت مردمی نیز از همان آغاز فعالیت ، تأمین مسکن را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است ، افزود : مسکن یکی از بخش‌های پیشران اقتصاد و تولید است و جا دارد از تلاش‌های همه دست‌اندرکاران این بخش در وزارت راه و شهرسازی و بخش‌های همکار ، نظیر استانداری‌ها ، فرمانداری‌ها ، بانک‌ها ، بخش‌هایی از نیروهای مسلح و دیگر تلاشگران این عرصه قدردانی کنم .

  رئیسی با اشاره به اینکه رونق ساخت مسکن در کشور می‌تواند به شکل مستقیم و غیرمستقیم بخش‌های مختلف اقتصاد و تولید را به حرکت درآورده و ایجاد اشتغال کند ، اظهار کرد : نکته مهم‌تر این است که مسکن با توجه به سهم بالای آن در سبد هزینه‌های خانوار ، یکی از دغدغه‌های جدی خانواده‌هاست ، لذا باید به شکل ویژه مورد توجه قرار گیرد . تلاش‌های دست‌اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر فعالان در عرصه ساخت مسکن باعث کاهش دغدغه‌های مردم می‌شود و آثار اقداماتی که در ۲ سال گذشته در این زمینه انجام شده در حال آشکار شدن است .

  رئیسی با اشاره به افتتاح ۱۰۱ هزار واحد مسکونی طی مراسم امروز ، خاطرنشان کرد : امروز برای همه ما روز بسیار خوبی است و پس از شکر به درگاه خداوند و تشکر از دست‌اندرکاران اجرا و تکمیل این پروژه‌ها ، از همه می‌خواهم که با اتکال به خداوند نهضت ساخت مسکن را با قوت ادامه دهند تا همه افرادی که به دنبال تهیه مسکن هستند، صاحب خانه شوند .

  رئیس جمهور در ادامه گفت : اینکه امروز نهضت ساخت مسکن در سراسر کشور فعال و فراگیر شده به پشتوانه به میدان آمدن همه بخش‌های مرتبط از جمله وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها است . بانک‌ها در زمینه رونق‌بخشی به ساخت مسکن نقش مهمی دارند و باید تسهیلات بخش مسکن‌سازی را جزو تکالیف خاص خود به حساب آورند .

  در این مراسم که یازدهمین جلسه شورای عالی مسکن بود و به فاصله کمتر از یک ماه از جلسه قبلی این شورا برگزار می‌شد ، همزمان با هفته دولت ۱۰۱ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور به طور همزمان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت .

  این واحدهای مسکونی شامل طرح‌های خودمالک ، طرح‌های حمایتی واگذاری اراضی ، مسکن روستایی ، بافت‌های فرسوده و ساخت واحدهای ویلایی در برخی استان‌ها بود .
  مطالب مرتبط

  بر اساس مصوبه مجلس در راستای کاهش التهابات مسکن و به منظور جلوگیری از معاملات سفته‌بازی ، خانه‌ واحدهای احداثی در طرح‌های حمایتی تأمین مسکن مانند اقدام ملی یا نهضت ملی مسکن ، ثبت تمام معاملات مربوط به انتقال ، حق انتفاع اراضی یا اعیان یا امتیاز ثبت‌نام در این طرح‌ها باید ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر غیر قانونی بودن خرید و فروش امتیاز طرح حمایتی مسکن در هر نوع ...

  |

  مجموعه دولت تلاش کرده است تا در کنار ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی و بهبود راه‌های دسترسی ، تامین خدمات زیربنایی و روبنایی را نیز در اولویت قرار بدهد . بنابراین فردا علاوه بر واحدهای مسکونی از یک مرکز درمانی ، مسجد و پارک نیز که توسط مجموعه وزارت راه و شهرسازی احداث شده است ...

  |

  ثبت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان دو مزیت دارد ، اول آنکه از سوداگری جلوگیری می‌کند و دوم آنکه سبب می شود تا ارایه خدمات از طریق این سامانه، تسهیل شود . سامانه این ظرفیت را دارد تا سرشماری نفوس و سرشماری مسکن را توامان انجام بدهد .

  |

  بخشی از این ساخت و سازها در بافت‌های فرسوده ، بخشی در روستاها ، شهرهای موجود و شهرهای جدید و بخشی هم به صورت خودمالکی در حال انجام است . ساخت مسکن در روستاها به شرطی مناسب است که بتوانیم روستاییان را در محل زندگی خود ماندگار کنیم .

  |

  نظرات کاربران