در حال بارگذاری ...
 • ساخت مسکن در استان اردبیل ۲.۵ برابر طرح مسکن مهر شد

  ۲۹ هزار و ۵۰۰ واحد در حال حاضر در حال اجرا است که این رقم ۲.۵ برابر ظرفیت مسکن مهر در دولت های گذشته بوده و عملیات اجرایی شروع آنها را شاهد هستیم که این حجم بسیار سنگین وظیفه ما را دو چندان می‌کند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت : ۲.۵ برابر طرح مسکن مهر در ۲ سال اخیر پروژه نهضت ملی مسکن در اردبیل شروع شده است .

  محبوب حیدری اظهار کرد : یکی از اصلی‌ترین مطالبات مردم در دولت سیزدهم ساخت مسکن با وسعت بیشتر بود که از همان روزهای نخست دولت ، ثبت‌نام از متقاضیان آغاز شد تا در قالب نهضت ملی مسکن پروژه‌ها به سرعت اجرایی و عملیاتی شوند . ۱۱۸ هزار نفر در مراحل مختلف در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۵۵ هزار نفر حائز شرایط تشخیص داده شده و در نهایت ۴۴ هزار نفر به تأیید نهایی رسیدند .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود : در این مدت ۳۹ هزار متقاضی افتتاح حساب و واریز وجه کرده و ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر نیز قسط اول طرح نهضت ملی مسکن را واریز کردند .

  حیدری مطلوبیت اجرای طرح را نسبت به طرح‌های قبلی به ویژه مسکن مهر یادآور شد و افزود : متقاضیان انتظار دارند تا دولت در قالب این طرح حمایتی زمین و تسهیلات مناسب را پرداخت کند تا بخشی از هزینه‌ها در ساخت و تحویل واحدها تعدیل شود .

  وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد : ۲۹ هزار و ۵۰۰ واحد در حال حاضر در حال اجرا است که این رقم ۲.۵ برابر ظرفیت مسکن مهر در دولت های گذشته بوده و عملیات اجرایی شروع آنها را شاهد هستیم که این حجم بسیار سنگین وظیفه ما را دو چندان می‌کند .

  حیدری از تأمین زمین برای احداث تمامی واحدها خبر داد و اضافه کرد : با تاکید استاندار اردبیل بهترین نقطه شهر برای احداث واحدهای مسکونی نهضت ملی انتخاب شد تا برای متقاضیان ارزش افزوده بیشتری را به همراه داشته باشد . علاوه بر اردبیل ، در سایر شهرهای استان نیز با تأمین زمین ساخت مسکن نهضت ملی شروع شده و تلاش بر این است تا شهرک احداثی بر اساس اصول مهندسی و طراحی شهرسازی آماده بهره‌برداری شود .

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در ادامه سخنان خود اظهار کرد : استان اردبیل در بحث تأمین زمین و احداث پروژه در سطح ملی رتبه و جایگاه اول را به دست آورده و ما قدردان تلاش همکارانمان در اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن هستیم که بر اساس توافق انجام شده با مردم بیش از ۸۰۰ هکتار زمین برای این طرح آماده شده است .

  وی تصریح کرد : سه هزار و ۵۰۰ واحد از این احداثی‌ها در شهرک شهید سلیمانی اردبیل وارد مرحله فونداسیون شده و ما تلاش می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم بخش عظیمی از این واحدها را تکمیل و آماده افتتاح کنیم . در روزهای گذشته به تناسب افتتاح ۱۰۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور ، در استان اردبیل نیز یک‌هزار و ۸۰۰ واحد افتتاح ، سپس این واحدها در اختیار متقاضیان قرار گرفته و یا در حال تحویل می باشد .

  وی کیفیت ساخت واحدها را مناسب و مطلوب ارزیابی کرد و افزود : کیفیت ساخت مسکن طرح ملی حتی بالاتر از ساخت و سازهای بخش خصوصی و مسکن مهر است و قطعا مردم در زمان تحویل این واحدها به کیفیت و مطلوبیت آن اذعان خواهند کرد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، با حضور رییس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان، ۴ هزار و ۳۸۱ واحد مسکونی در استمرار واحدهای نهضت ملی مسکن به بهره ...

  |

  مطالعات طرح جامع مسکن بازنگری شد و از سال ۹۵ تا سال ۱۴۰۵ باید سالانه یک میلیون مسکن ساخته می‌شد ، اما دولت تنها سالی ۴۰۰ هزار مسکن ساخته شد و عملاً سالی حدود ۶۰۰ هزار کسری مسکن وجود داشت .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن از تکمیل واحدهای نیمه کاره‌ واحدهای مسکن مهر در استان‌ها با استفاده از منابع صندوق ملی ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اعلام رفع نواقص مترو و تکمیل مسکن مهر آن شهر جدید  ، گفت : مترو و بیش از ۴۳۰۰ واحد مسکن ...

  |

  برای ساخت مسکن و خوابگاه‌هایی متاهلی با وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، توافق انجام شده و به زودی اجرایی می شود . در گام بعدی توافق با وزارت آموزش و پرورش ، دانشگاه آزاد و همچنین وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی در برنامه است .

  |

  نظرات کاربران