در حال بارگذاری ...
 • پرداخت تسهیلات خودمالکی به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن استان گلستان

  مبلغ این تسهیلات در مرکز استان‌ها ۳۵۰ و در شهرستان‌ها ۳۰۰ میلیون تومان بوده و در چهار مرحله و با توجه به پیشرفت پروژه توسط بانک عامل به حساب متقاضی واریز می‌شود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از پرداخت تسهیلات خودمالکی توسط بانک های ملت و صادرات خبر داد .

  مهدی ملک اظهار کرد : متقاضیان خودمالک در طرح نهضت ملی مسکن کسانی هستند که سند مالکیت زمین آن‌ها به نام بخش خصوصی یا  اشخاص حقیقی است . هر متقاضی خود مالک می‌تواند برای ساخت تعداد واحدهای در دست ساخت ، تسهیلات دریافت کند .

  رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان ادامه داد : این متقاضیان می‌توانند مدارک لازم خود ، یعنی سند مالکیت و پروانه ساختمان را پس از انتخاب بانک ، بارگذاری کرده تا  به بانک معرفی شوند . برنامه چهارساله استان گلستان برای این حوزه انعقاد ۱۵ هزار و ۴۷۶ واحد قرارداد بوده که تا کنون پنج هزار و ۱۶۳ قرارداد ساخت مسکن خودمالک در بانک‌های عامل استان منعقد شد .

  وی افزود : مبلغ این تسهیلات در مرکز استان‌ها ۳۵۰ و در شهرستان‌ها ۳۰۰ میلیون تومان بوده و در چهار مرحله و با توجه به پیشرفت پروژه توسط بانک عامل به حساب متقاضی واریز می‌شود .

  مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از پرداخت تسهیلات خودمالکی خبر داد و گفت : تاکنون ۱۳ هزار و ۲۰۵ درخواست خودمالک در سامانه ثبت شده و متقاضیان می‌توانند برای تسریع در دریافت تسهیلات ، بانک ارائه کننده تسهیلات را با ورود به پنجره ثبت اطلاعات خود در سامانه www. saman. murd. ir  به بانک‌های ملت و صادرات تغییر دهند .

  ملک ضمن تقدیر از عملکرد بانک‌های استان ، از به پایان رسیدن سهمیه بانک مسکن برای ارائه تسهیلات خودمالکی در استان خبر داد و گفت : در استان گلستان ۱۸ بانک تعهد ارائه تسهیلات خود مالکی به متقاضیان داشته و با برنامه ریزی‌های انجام شده ، ارائه تسهیلات به متقاضیان مطلوب‌تر خواهد شد .

   
  مطالب مرتبط

  در استان گلستان ساخت مسکن برای این قشر جزو مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان بوده که توانستیم به تعهد خود در این حوزه عمل کنیم . بر اساس این مصوبه استان گلستان تعهد ساخت برای خانواده‌های دو معلول به بالا را داشت که تاکنون ۶۱ واحد به‌صورت خود مالک ساخته شد و بیش از تعهد ما ...

  |

  در هر پروژه اولویت انتخاب واحد با متقاضیانی است که دارای بیشترین امتیاز باشند و حداقل ۸۰ درصد آورده خود را تکمیل کرده باشند .

  |

  پس از محرز شدن وجود ملک در بافت فرسوده مصوب ، اطلاعات برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات نوسازی به صورت برخط برای بانک ارسال می‌شود .

  |

  در حال حاضر هشت هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در گلستان در حال ساخت است که برنامه ریزی های لازم برای اضافه کردن چهار هزار واحد مسکونی دیگر به این طرح انجام شد .

  |

  با توجه به وجود اراضی کشاورزی درجه دار در گلستان ، اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان با مانع کمبود زمین روبرو است .

  |

  نظرات کاربران