در حال بارگذاری ...
 • تامین زمین برای تمامی متقاضیان حائز شرایط طرح نهضت ملی مسکن در شهر سرخنکلاته

  با توجه به وجود اراضی کشاورزی درجه دار در گلستان ، اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان با مانع کمبود زمین روبرو است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از تامین دو هزار و ۷۰۳ متر مربع زمین از اراضی قابل اجرای طرح نهضت ملی مسکن با ظرفیت ساخت ۳۰ واحد مسکونی در شهر سرخنکلاته خبر داد و گفت : با تامین این اراضی ، برای تمامی متقاضیان نهضت ملی مسکن در این شهر که وجه اولیه را واریز کردند زمین تامین شده است .

  مهدی ملک اظهار کرد : در راستای پیشبرد اهداف دولت سیزدهم در حوزه تولید و عرضه مسکن اداره کل راه و شهرسازی گلستان توانسته ۲۷۵ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان تامین کند . تا کنون زمین دو سال ابتدایی اجرای طرح در استان تامین شده و برنامه ریزی‌هایی برای تامین زمین دو سال باقیمانده انجام شده است .

  ملک همچنین گفت : با توجه به وجود اراضی کشاورزی درجه دار در گلستان ، اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان با مانع کمبود زمین روبرو است .

  رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان ادامه داد : بدین منظور از روش‌های متعددی اعم از توافق با مالکین حقیقی و حقوقی و ایجاد شهرک‌های مسکونی برای ساخت مسکن اقدام کردیم .

  وی افزود : در روزهای اخیر طی اقدامی ، سه قطعه زمین به مساحت ۸۱۹.۸۴، ۷۶۳.۲۶ و ۱۱۲۰.۷۴ متر مربع برای ساخت مسکن در شهر سرخنکلاته تامین شده است . این اراضی قابلیت ساخت ۳۰ واحد مسکونی را در قالب طرح نهضت ملی مسکن دارد .

  مدیرکل راه و شهرسازی گلستان افزود : از مجموع متقاضیان ثبت نام شده در این شهر ، ۴۶ متقاضی حائز چهار شرط بوده و ۲۹ متقاضی نسبت به واریز وجه اولیه اقدام کردند . این اقدام در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر تولید مسکن و در بستر قانون جهش تولید مسکن محقق شده است .

   
  مطالب مرتبط

  در استان گلستان ساخت مسکن برای این قشر جزو مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان بوده که توانستیم به تعهد خود در این حوزه عمل کنیم . بر اساس این مصوبه استان گلستان تعهد ساخت برای خانواده‌های دو معلول به بالا را داشت که تاکنون ۶۱ واحد به‌صورت خود مالک ساخته شد و بیش از تعهد ما ...

  |

  در هر پروژه اولویت انتخاب واحد با متقاضیانی است که دارای بیشترین امتیاز باشند و حداقل ۸۰ درصد آورده خود را تکمیل کرده باشند .

  |

  پس از محرز شدن وجود ملک در بافت فرسوده مصوب ، اطلاعات برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات نوسازی به صورت برخط برای بانک ارسال می‌شود .

  |

  در حال حاضر هشت هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در گلستان در حال ساخت است که برنامه ریزی های لازم برای اضافه کردن چهار هزار واحد مسکونی دیگر به این طرح انجام شد .

  |

  مبلغ این تسهیلات در مرکز استان‌ها ۳۵۰ و در شهرستان‌ها ۳۰۰ میلیون تومان بوده و در چهار مرحله و با توجه به پیشرفت پروژه توسط بانک عامل به حساب متقاضی واریز می‌شود .

  |

  نظرات کاربران