در حال بارگذاری ...
 • امضا تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرکز اطلاعات مالی کشور

  در حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مأموریت‌هایی مثل مسکن مهر ، اقدام ملی و طرح نهضت ملی را که از طرف دولت به این نهاد انقلابی محول شده به عهده دارد . جدای از آن به عنوان متولی ساخت مسکن ، پروژه‌هایی را در سطح کشور در حال اجرا دارد که مجموع این وظایف قانونی حجم قابل‌ملاحظه‌ای از گردش مالی را برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایجاد کرده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، با هدف هم‌افزایی و بهبود عملکرد سیستم و کارآیی مالی بین بنیاد مسکن و مرکز اطلاعات مالی کشور ، تفاهم‌نامه همکاری بنیاد با مرکز اطلاعات مالی کشور به امضا رسید .

  غلامرضا صالحی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هادی خانی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس مرکز اطلاعات مالی کشور ، تفاهم نامه همکاری امضا کردند .

  غلامرضا صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه گفت : با توجه به تنوع اجرای پروژه‌های عمرانی و همچنین گستردگی مأموریت بنیاد مسکن در سطح شهرها و روستاها، تمامی فعالیت‌های این نهاد انقلابی در دو بخش اعتبارات استانی ، ملّی و داخلی انجام می‌شود . در حوزه طرح‌های روستایی دولت تمام وظایف عمرانی خود را  به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نماینده خود محول کرده و بالطبع اعتبارات عمرانی روستاها به بنیاد مسکن واگذار می‌شود . همچنین بر اساس قانون ، تمامی وظایف دولت در حوزه بازسازی مناطق آسیب‌دیده از بلایای طبیعی به بنیاد مسکن واگذار شده است .

  صالحی توضیح داد : در حوزه مسکن شهری هم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مأموریت‌هایی مثل مسکن مهر ، اقدام ملی و طرح نهضت ملی را که از طرف دولت به این نهاد انقلابی محول شده به عهده دارد . جدای از آن به عنوان متولی ساخت مسکن ، پروژه‌هایی را در سطح کشور در حال اجرا دارد که مجموع این وظایف قانونی حجم قابل‌ملاحظه‌ای از گردش مالی را برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایجاد کرده است .

  رییس بنیاد مسکن افزود : طبیعتاً چنین گردش سنگین مالی نیازمند یک نظارت عالیه از سوی دستگاه های مسئول است. به همین دلیل تفاهم نامه اخیر با هدف هم افزایی و بهبود عملکرد سیستم و کارایی بیشتر مالی میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مرکز اطلاعات مالی کشور منعقد شده است . بر اساس این تفاهم نامه آموزش‌های لازم برای شفافیت‌های مالی از سوی مرکز اطلاعات مالی کشور به کارکنان بنیاد مسکن داده خواهد شد .

  هادی خانی معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس مرکز اطلاعات مالی مبارزه با پولشویی نیز هنگام امضای این تفاهم نامه گفت : تمامی مفاسدی که در نقاط مختلف دنیا و از جمله کشور ما شکل می‌گیرد ، محصول درآمدهای نامشروع و اصطلاحاً پول‌های کثیفی است که در روابط مالی مبهم ایجاد می‌شود . این پول‌ها در نهایت مسیر پولشویی را طی می‌کند و وارد چرخه اقتصادی کشور می‌شود .

  وی مبارزه با پولشویی را یکی از مؤثرترین و کارآمدترین شیوه‌های مبارزه با فساد در مجامع مختلف معرفی کرد و گفت : باید مانع شویم که یک فرد مفسد پول‌های ناشی از عمل مجرمانه خودش را در روابط اقتصادی استفاده کند و به تبع آن نتواند از این پول‌های کثیف استفاده کند . باید بپذیریم که مبارزه با فساد در کشور تا به امروز متمرکز بر مبارزه با فاسد بوده تا فساد این رویه باید تغییر کند .

  وی ضمن تأکید بر برخورد با فعل در پولشویی تاکید کرد : نوع نگاه مبارزه با پولشویی برخورد با فعل است. باید به سمت برویم تا مانع شویم که اشخاص فاسد بتوانند از پول های کثیفشان استفاده کنند و به مرور زمان انگیزه فساد از بین برود . قطعاً مجموعه بنیاد مسکن و گردش مالی بالایی که در مجموعه پروژه ها وجود دارد می تواند در رصد جریانات مالی در تقویت جریان مبارزه با پولشویی مؤثر باشد .
  مطالب مرتبط

  از ۲۰۴ هزار و ۸۵۵ واحدی که در دولت سیزدهم تکمیل و تحویل متقاضیان شد ، ۱۹۳ هزار و ۲۵۲ واحد در روستاها و ۱۱ هزار و ۶۰۳ واحد در شهرها بود . هم‌اینک و در مجموع ۳۸۶ هزار و ۹۲۷ واحد دیگر توسط بنیاد در شهرها و روستاها با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال اجرا است .

  |

  با توجه به قانون جهش تولید مسکن و به منظور اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ، استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود سازندگان برای تولید مسکن ضروری و از رویکردهای سازمان ملی زمین و مسکن است . به همین منظور تفاهم‌نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی اقشار کم درآمد و ...

  |

  تا پایان ۱۴۰۲ به میزان ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی تملک و در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرد . تا به امروز ۲۳۰ هزار قطعه زمین ، تملک و عملیات اجرایی آن در استان‌های مختلف آغاز شده است .

  |

  هیچ مسئولیتی در این جهان پایدار نیست زیرا اگر اینگونه بود به دیگران نمی رسید . بنیاد مسکن با تمام وجود و توان در کنار دولت انقلابی و مردمی آقای رئیسی است و از ایشان در پیشبرد هدف ساخت یک میلیون مسکن در سال حمایت می کند .

  |

  بر اساس آمار ارایه شده توسط بنیاد مسکن علاوه بر ۲۸۵ هزار واحد نهضت ملی در روستاها ، هم اکنون ۱۳۶ هزار واحد در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد مسکن اجرایی شده است .

  |

  نظرات کاربران