در حال بارگذاری ...
 • تامین زمین برای ۹۷ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس

  با توجه به اینکه در عمده شهرهای استان به جز چند شهر بزرگ طرح نهضت ملی مسکن به شکل ۲ طبقه و یک طبقه ساخته می شود ، امیدواریم از ابتدای تابستان سال آینده شاهد آغاز واگذاری واحدها به متقاضیان باشیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر کل راه و شهرسازی فارس هم گفت : تاکنون از مجموع ۱۵۲ هزار واحد نهضت ملی مسکن که باید در این استان ساخته شود ، زمین مورد نیاز برای ساخت حدود ۹۷ هزار واحد تامین شده است .

  محمودرضا طالبان در آیین رونمایی از سامانه هوشمند پایش و نظارت بر طرح نهضت ملی مسکن در این استان ، عمده کمبود زمین در فارس را مربوط به شهر شیراز و پس از آن شهرهای زرقان و استهبان دانست و افزود : تاکنون ۷۵ هزار نفر مبالغ اولیه را واریز کرده‌اند و برای حدود ۴۲ هزار واحد نیز پروانه ساختمانی صادر شده و در حدود ۳۸ هزار واحد نیز فنداسیون اجرا شده است .

  وی ادامه داد : با توجه به اینکه در عمده شهرهای استان به جز چند شهر بزرگ طرح نهضت ملی مسکن به شکل ۲ طبقه و یک طبقه ساخته می شود ، امیدواریم از ابتدای تابستان سال آینده شاهد آغاز واگذاری واحدها به متقاضیان باشیم . در بحث آماده سازی ها در استان ۸۸ سایت داریم که از این تعداد حدود هفت سایت به دلیل برخی مشکلات هنوز به سمت اجرای کار توسط پیمانکاران پیش نرفته اما عمده سایت های ما در حال آماده سازی است .

  مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت : به طور میانگین در کل استان پیشرفت فیزیکی آماده سازی های ما حدود ۴۰ درصد است و امیدواری بتوانیم همزمان با آماده سازی سایت ها ، بحث تامین آب و برق را نیز به سرانجام برسانیم تا عملیات ساخت پروژه ها بتواند آغاز شود .

  طالبان افزود : در شهر شیراز حدود ۷۵ هزار متقاضی طرح نهضت ملی مسکن هستند که که از این تعداد برای ۱۸ هزار متقاضی در شهر صدرا و برای ۱۲ هزار متقاضی نیز در شهر شیراز زمین تامین شده و پروژه ها در حال اسخت است و تامین زمین برای حدود ۴۵ هزار متقاضی باقیمانده نیز در دست پیگیری است .
  مطالب مرتبط

  بر اساس ثبت نام ها و پالایش های انجام شده ، در استان ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در قالب این طرح باید ساخته شود . از این ۱۴۰ هزار واحد ، ۷۵ هزار واحد در شهر شیراز است که تاکنون برای ۲۵ هزار واحد زمین تامین شده است .

  |

  با توجه به کمبود زمین در برخی از شهرهای بزرگ از جمله کلانشهر شیراز ، متقاضیانی که در این شهرها ثبت نام کرده و تایید شده‌اند می‌توانند شهرهای کوچکتر را برای ثبت نام انتخاب کنند .

  |

  ۴۹ هزار و ۹۵۰ هزار واحد مسکونی شهری و ۱۶ هزار واحد مسکونی روستایی به عنوان برنامه چهارساله در این استان تعیین شده که باید ساخته شود و لازمه اجرایی شدن این موضوع تأمین زمین بود که اکنون سه هزار هکتار زمین به محدوده شهرهای هرمزگان اضافه شده است .

  |

  در حال حاضر ۹۸۱ واحد نهضت ملی مسکن در هفته‌های گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا ۹۰۰ واحد دیگر که در مراحل پیشرفت فیزیکی مناسبی قرار دارند در خردادماه سال آتی به بهره‌برداری برسد .

  |

  از ۲۰۴ هزار و ۸۵۵ واحدی که در دولت سیزدهم تکمیل و تحویل متقاضیان شد ، ۱۹۳ هزار و ۲۵۲ واحد در روستاها و ۱۱ هزار و ۶۰۳ واحد در شهرها بود . هم‌اینک و در مجموع ۳۸۶ هزار و ۹۲۷ واحد دیگر توسط بنیاد در شهرها و روستاها با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال اجرا است .

  |

  نظرات کاربران