در حال بارگذاری ...
 • آزادسازی و رفع تصرف بیش از ۱۴۷ هکتار از اراضی دولتی در سیستان و بلوچستان

  افرادیکه در داخل محدوده اراضی ملی و دولتی اقدام به خرید زمین با عناوین مختلف می‌کنند مراقب زمین‌خواران و افراد فرصت‌طلب باشند و قبل از هرگونه معامله از مراجع ذی‌صلاح استعلام کنند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از آزادسازی و رفع تصرف بیش از ۱۴۷ هکتار از زمین‌های دولتی این استان در سال جاری به ارزش ۱۲ هزار و ۶۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد .

  عطاء اله اکبری گفت : به دنبال پایش مستمر اراضی دولتی از سوی نیروهای یگان حفاظت اراضی و پیگیری ویژه کارشناسان حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان این اراضی شناسایی و با حمایت دستگاه قضایی در قالب ۳۳ عملیات رفع تصرف و آزادسازی شد .

  وی  با بیان اینکه این اقدام در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی اجرا شده است ، گفت : این اداره کل با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی و دولتی به هر بهانه‌ای ، نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان نخواهد داشت . ساخت و سازهای بی رویه توازن شهر و حاشیه را بر هم می‌زند و در این زمینه با افراد سودجو مقابله خواهیم کرد .

  اکبری گفت : افرادیکه در داخل محدوده اراضی ملی و دولتی اقدام به خرید زمین با عناوین مختلف می‌کنند مراقب زمین‌خواران و افراد فرصت‌طلب باشند و قبل از هرگونه معامله از مراجع ذی‌صلاح استعلام کنند .

  وی با بیان اینکه مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اموال بیت المال نقش مهمی دارند ، گفت : شهروندان می‌توانند علاوه بر سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ موارد تصرف، تعرض و دخالت در اراضی دولتی و ملی را با شماره تلفن گویای ۱۶۵۶ به یگان حفاظت از اراضی گزارش دهند .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت : در راستای اجرای قانون حدنگاری ، سند مالکیت تک برگ در سالجاری برای سه ...

  |

  از آنجایی که در اراضی دولتی و ملی عمده اقدامات غیرقانونی مربوط به تعرض ، تصرف ، تخریب و ساخت و سازهای غیرمجاز است ، این اداره‌کل با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین خواران نداشته و تصرف اراضی ملی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضائی و محکومیت ...

  |

  هرگونه دخل و تصرف و همچنین تغییر کاربری اراضی دولتی تخلف محسوب و در صورت مشاهده و گزارش ، بر اساس قانون با متخلفان برخورد می شود .

  |

  تصرف اراضی دولتی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه نخواهد داشت .

  |

  روند مبارزه با زمین خواران و سودجویان قطعا ادامه خواهد داشت و ما با هرگونه تعدی به بیت المال با قدرت و شدت برخورد خواهیم کرد .

  |

  نظرات کاربران