در حال بارگذاری ...
 • لزوم هم افزایی همه جانبه دستگاه‌های خدمات رسان در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن آذربایجان غربی

  ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های خدماتی در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در سطح استان از محل منابع صندوق ملی مسکن در قالب یک سوم سهم وزارت راه و شهرسازی تخصیص یافته است . این اعتبار به شرکت‌های آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق استان پرداخت شده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت : ضمن قدردانی از حمایتهای همه جانبه استاندار و معاون عمرانی استانداری و شرکت‌های خدمات رسان در موضوعات مختلف نهضت ملی مسکن ، همکاری و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان استان در اجرای طرح‌های نهضت ملی موجب تسریع در روند اجرای طرح‌های مسکن می‌شود .

  رسول عطائی در جلسه شورای تامین مسکن استان که به ریاست استاندار آذربایجان‌غربی برگزار شد ، گفت : مسلما همکاری بین بخشی وهم افزایی و تعامل دستگاه‌های اجرایی مربوطه موجب تسریع در روند اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن شده و این امر با جدیت دنبال می‌شود .

  وی ادامه داد : مشکلی از بابت تامین زمین برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی وجود ندارد و روند آماده‌سازی و واگذاری اراضی با سرعت در حال پیگیری و انجام است ، در بخش مساکن مهر نیز تنها ۶۳۶ واحد باقی مانده مسکن مهر در آذربایجان‌غربی است که این واحدها نیز تا پایان امسال با همکاری اداره کل تعاون و هیات مدیره و اعضا تعاونی های مسکن مذکور میتواند تعیین  تکلیف شده و باتمام برسند .

  عطائی افزود : ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های خدماتی در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در سطح استان از محل منابع صندوق ملی مسکن در قالب یک سوم سهم وزارت راه و شهرسازی تخصیص یافته است . این اعتبار به شرکت‌های آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق استان پرداخت شده است .

  گفتنی است با دستور مقام عالی استان در این جلسه در خصوص تامین مسکن فرهنگیان و اقشار آسیب پذیر و حمایتی هماهنگی‌های لازم و اقداماتی با فوریت به انجام خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  بسته‌های تشویقی متضمن نوسازی در بافت‌های فرسوده و تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی بافت های فرسوده (محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهری) در شهرهای ارومیه ، خوی و بوکان وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده و در باقی شهرهای آذربایجان‌غربی نیز در دست اقدام برای اجراست .

  |

  متقاضیان می‌توانند با ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن و اخذ پروانه ساختمانی ، از خدمات نظام مهندسی با تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار می‌شوند و می‌توانند نسبت به نوسازی واحدهای خود اقدام کنند .

  |

  با توجه به اینکه مردم به تعهدات خود در قبال مسکن مهر عمل کردند منابعی لازم است تا واحدهای باقیمانده مسکن مهر تکمیل شود که در حال برنامه‌ریزی هستیم تا منابع تکمیل این واحدها از سه محل منابع داخلی شرکت عمران شهر پردیس ، فروش زمین و منابع شرکت مادر و همچنین صندوق ملی مسکن تامین ...

  |

  بحثی که امروزه در بافت های فرسوده مطرح است ، بحث تجدید حیات شهری است که ضروری است تشکیل جلساتی برای هم اندیشی در این خصوص نیز در دستور کار قرار گیرد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رییس هیأت عامل صندوق ملی مسکن از تکمیل واحدهای نیمه کاره‌ واحدهای مسکن مهر در استان‌ها با استفاده از منابع صندوق ملی ...

  |

  نظرات کاربران