در حال بارگذاری ...
 • ثبت بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ متر عملیات حفاری در پروژه نهضت ملی مسکن رباط کریم

  آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران با استقرار ۱۶ اکیپ تحقیقاتی در پروژه ، همزمان از ظرفیت‌های آزمایشگاه استان تهران ، اداره کل کاوش‌های صحرایی و همچنین آزمایشگاه ستاد برای ارائه خدمات آزمایشگاهی شامل نمونه‌گیری در جا ، مطالعات مربوط به خاک و ژئوتکنیک ، آزمایش‌های اس پی تی ، برش و سایر آزمایش‌های دانه‌بندی را با دستگاه‌های خاص و منحصربفرد مطابق با آخرین استانداردهای ملی و بین‌المللی با دقت و سرعت به صورت شبانه روزی انجام داده و تا کنون بیش از ۲۲ گزارش اولیه به کارفرما تحویل داده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران گفت : در کمتر از دو ماه رکورد بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ متر انواع حفاری‌ به منظور مطالعات ژئوتکنیک و مکانیک خاک پروژه نهضت ملی مسکن در رباط کریم توسط شرکت آزمایشگاه در استان تهران ، ثبت شد .

  احمد نوعی قالیباف گفت : این آزمایشگاه در راستای انجام مطالعه اولیه و ارتقاء کیفیت پروژه‌های عمرانی و تحقق وعده‌های دولت مردمی سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی در ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاها ، همزمان با ۲۵ انبوه ساز جهت انجام مطالعات مکانیک خاک پروژه نهضت ملی مسکن رباط کریم قرارداد منعقد کرده است . با توجه به اهمیت پروژه و لزوم تسریع در عملیات احداث پروژه ۵ هزار و ۵۰۰ واحدی رباط کریم ، این آزمایشگاه با استقرار همزمان ۱۶ دستگاه حفاری در این پروژه گام بزرگی را در راه تحقق وعده‌ ساخت مسکن توسط دولت سیزدهم آغاز کرد .

  وی ادامه داد : آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران با استقرار ۱۶ اکیپ تحقیقاتی در پروژه ، همزمان از ظرفیت‌های آزمایشگاه استان تهران ، اداره کل کاوش‌های صحرایی و همچنین آزمایشگاه ستاد برای ارائه خدمات آزمایشگاهی شامل نمونه‌گیری در جا ، مطالعات مربوط به خاک و ژئوتکنیک ، آزمایش‌های اس پی تی ، برش و سایر آزمایش‌های دانه‌بندی را با دستگاه‌های خاص و منحصربفرد مطابق با آخرین استانداردهای ملی و بین‌المللی با دقت و سرعت به صورت شبانه روزی انجام داده و تا کنون بیش از ۲۲ گزارش اولیه به کارفرما تحویل داده است .

  مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران خاطرنشان کرد : درصد پیشرفت این پروژه در حال حاضر به بیش از ۹۰ درصد می رسد و با انجام بیش از ۱۵۰ گمانه  شامل ۳۵ گمانه دستی به عمق ۱۲ متر و بیش از ۱۲۰ گمانه ماشینی به طول ۲۰ تا ۳۰ متر در این پروژه جمع متراژ حفاری در این پروژه به بیش از ۴۵۰۰ متر حفاری خواهد رسید که در نوع خود ، با توجه به محدودیت زمانی حدود ۲ ماه ، کم نظیر است .

  قالیباف گفت : شهرستان اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب و شهرستان رباط کریم نیز در جنوب غربی استان تهران با سه شهر رباط کریم ، پرند و نصیرشهر ۵۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که با ساخت این ابر پروژه گام بلندی در راه خانه‌دار شدن هموطنان غرب استان تهران برداشته خواهد شد .




  مطالب مرتبط

  هم‌اکنون در استان تهران ، شرکت آزمایشگاه در بیشتر پروژه‌های مربوط به شهرهای جدید حضور مستقیم دارد و همکاری خوبی را با اداره کل راه و شهرسازی استان تهران داریم .

  |

  شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک طی سال‌های مختلف در پروژه‌های ملی و استانی در تمامی کشور به ویژه استان تهران نقش آفرینی موثری داشته و هم اکنون نیز با انعقاد تفاهم نامه و قراردادهای مختلف در ارتقاء کیفی راه‌های درون شهری و نهضت ملی مسکن نقش آفرینی ویژه‌ای دارد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، نشست مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عمران و ساختمان معاونت ریاست‌جمهوری به منظور ...

  |

  متقاضیان می‌توانند با ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن و اخذ پروانه ساختمانی ، از خدمات نظام مهندسی با تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار می‌شوند و می‌توانند نسبت به نوسازی واحدهای خود اقدام کنند .

  |

  در طرح نهضت ملی مسکن استان تهران یک میلیون و صد هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که از این میزان ۱۶۰ هزار نفر تایید نهایی شده‌اند که از این میزان برای ۱۰۲ هزار نفر تامین زمین انجام شده است ، همچنین عملیات اجرایی ۴۴ هزار واحد مسکونی در بافتهای فرسوده مصوب استان تهران شروع شده است .

  |

  نظرات کاربران