در حال بارگذاری ...
 • معرفی ۸۸۰ متقاضی به بانک برای دریافت تسهیلات نوسازی مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری استان گلستان

  پس از محرز شدن وجود ملک در بافت فرسوده مصوب ، اطلاعات برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات نوسازی به صورت برخط برای بانک ارسال می‌شود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت : ۸۸۰ متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی در محلات هدف بازآفرینی شهری گلستان ، برای دریافت این تسهیلات به بانک صادرات معرفی شدند .

  مهدی ملک اظهار کرد : نوسازی بافت فرسوده همزمان با اجرای طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته است . تا کنون ۲۱ شهر  و بیش از سه هکتار بافت فرسوده در استان شناسایی شده که ساکنین این مناطق می توانند تا سقف ۵۵۰ میلیون تومان از تسهیلات بافت فرسوده استفاده کنند .

  ملک ادامه داد : افرادی که ملک‌شان در محدوده بافت‌های ناکارآمد شهری قرار دارد می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده شرکت بازآفرینی شهری ایران به نشانی facility.udrc.ir نسبت به ثبت اسناد مالکیت ملک خود اقدام کنند .

  رئیس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان همچنین گفت : پس از محرز شدن وجود ملک در بافت فرسوده مصوب ، اطلاعات برای تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات نوسازی به صورت برخط برای بانک ارسال می‌شود .

  وی ضمن بیان اینکه وام نوسازی بافت فرسوده نیاز به سپرده گذاری ندارد ، اظهار کرد : پس از تشکیل پرونده، مراجعه کننده به بانک معرفی شده و پس از انجام مراحل کارشناسی در نوبت دریافت تسهیلات قرار می گیرد .

  ملک ادامه داد : هیچ سقفی برای واگذاری تسهیلات نوسازی در استان مشخص نشده و تمامی واجدین شرایط می توانند از این تسهیلات استفاده کنند . در حال حاضر ۸۸۰ متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی در محلات هدف بازآفرینی گلستان ، برای دریافت این تسهیلات به بانک صادرات معرفی شدند .
  مطالب مرتبط

  پیش‌ از این شوراهای اسلامی شهرهای گرگان ، آق قلا و دلند نسبت به تخفیف صد در صدی عوارض صدور پروانه در محدوده بافت فرسوده اقدام کرده‌اند .

  |

  در استان گلستان ساخت مسکن برای این قشر جزو مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان بوده که توانستیم به تعهد خود در این حوزه عمل کنیم . بر اساس این مصوبه استان گلستان تعهد ساخت برای خانواده‌های دو معلول به بالا را داشت که تاکنون ۶۱ واحد به‌صورت خود مالک ساخته شد و بیش از تعهد ما ...

  |

  در هر پروژه اولویت انتخاب واحد با متقاضیانی است که دارای بیشترین امتیاز باشند و حداقل ۸۰ درصد آورده خود را تکمیل کرده باشند .

  |

  از مزایای تدوین بسته های پیشنهادی می‌توان به ارتقای کیفیت محیط زندگی ساکنان بافت های فرسوده ، تامین خدمات و نوسازی ساختمان های ناایمن اشاره کرد .

  |

  در استان گلستان طی یک سال تعهد صدور حدود هفت هزار پروانه نوسازی در محلات هدف بازآفرینی شهری داریم که از این تعداد ۷۳ صدور پروانه سهم بندرگز می باشد . بندرگز با صدور ۹۸ پروانه ساخت در بافت فرسوده یکی از شهرستان های پیشرو در نوسازی و صدور پروانه ساخت بازآفرینی محلات هدف در استان ...

  |

  نظرات کاربران