در حال بارگذاری ...
 • برگزاری جلسه ارزیابی فنی انتخاب مشاوران طرح‌های سکونتگاه‌های ساحلی در سواحل جنوب کشور

  در این جلسه ، تعداد ۹ گروه مشارکت مشاوره تراز اول کشور در زمینه‌های همکاری شهرسازی ، طراحی شهری ، اقتصادی ، محیط زیستی و پدافند غیرعامل به بیان رویکردها ، ایده‌های کلان ، روش‌شناسی و ساختارهای مدیریتی پروژه پرداختند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ جلسه ارزیابی فنی گروه‌های مشارکت برای مطالعات طرح ساختاری – فضایی (جامع) سکونتگاه‌های ساحلی در سواحل جنوب کشور در محل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد .

  جلسه ارزیابی فنی گروه‌های مشارکت برای مطالعات طرح ساختاری – فضایی (جامع) سکونتگاه‌های ساحلی در سواحل جنوب کشور با رویکرد توسعه دریامحور با حضور مدیران شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ، نمایندگان معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان و اساتید دانشگاه برگزار شد .

  در این جلسه ، تعداد ۹ گروه مشارکت مشاوره تراز اول کشور در زمینه‌های همکاری شهرسازی ، طراحی شهری ، اقتصادی ، محیط زیستی و پدافند غیرعامل به بیان رویکردها ، ایده‌های کلان ، روش‌شناسی و ساختارهای مدیریتی پروژه پرداختند .

  گفتنی است شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در اجرای منویات مقام معظم رهبری ، در قالب سیاست‌های کلی توسعه دریامحور و همچنین مصوبات شورای عالی مسکن و تأکید ریاست محترم جمهور ، اقدام به انجام مطالعات امکان‌سنجی و مکان‌یابی سکونتگاه‌های جدید ساحلی در سواحل جنوب کشور با رویکرد توسعه دریامحور و مولدسازی ، مبتنی بر احکام آمایشی و توسعه‌ای کشور کرده است .

  این مطالعات ، پس از گذر از مراجع بررسی و تصویب استانی و اخذ نظرات مکتوب از تمامی دستگاه‌های متولی در استان‌های ساحلی ، در مرحله امکان سنجی و شناسایی پهنه‌های کلان دارای قابلیت استقرار سکونتگاه‌های جدید ، در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسیده است .

  از آن جایی که اهمیت ، گستردگی ، تنوع و اثرگذاری این پروژه ، به حدی است که می‌توان آن را بزرگترین پروژه حوزه برنامه‌ریزی منطقه‌ای و شهرسازی کشور دانست ؛ بدون شک ، مطالعات متناسب با این حجم از گستردگی ، تنوع و پیچیدگی ، نیازمند طرح‌ها ، روش‌ها و نگاه متفاوت است ؛ امری که شرکت عمران شهرهای جدید ، در چارچوب آن ، قصد دارد تا با انتخاب گروه مشارکت مشاوره واجد صلاحیت ، نسبت به انجام آن و بسترسازی سریع مطالعات برای ورود به فازهای اجرایی اقدام کند .

   
  مطالب مرتبط

  در شهر جدید فولادشهر افزون بر ۶۸ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن این شهر ثبت نام کردند و در حال حاضر برای افزون بر ۱۲ هزار و ۶۰۰ واحد با سازندگان انعقاد قرارداد و برای بالغ بر هفت هزار و ۶۰۰ واحد پروانه ساختمانی اخذ شده است .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر جدید مهستان ضمن تاکید بر تکمیل پرونده مسکن مهر از افتتاح ...

  |

  در طرح اجرای نهضت ملی در شهرهای جدید ۴۰۰ هزار واحد را متعهد شدیم که خوشبختانه تا به امروز بالغ بر ۳۳۵هزار واحد تامین زمین شده است که یک رکورد ۶۰ درصدی در تامین زمین در دو ماه پایان سال گذشته وجود داشته است و عملیات اجرایی نیز شتاب گرفته است .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رییس هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام اینکه در نیمه نخست امسال برخی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ...

  |

  قطار برقی مشهد - گلبهار - چناران یکی از طرح‌های دولت‌های قبل بود که وعده اتمام آن تا پایان‌کار دولت دوازدهم داده شده بود و بنا بود شهر جدید گلبهار به متروی مشهد متصل شود و حدفاصل ۴۰ کیلومتری مشهد تا گلبهار از این طریق سهل‌الوصول‌تر شود ، در ادامه چناران نیز به این پروژه ...

  |

  نظرات کاربران