در حال بارگذاری ...
 • واگذاری زمین به ۴۶۴ خانواده مشمول طرح جوانی جمعیت در شهر جدید بهارستان

  بدون شک کشور برای آبادانی و پیشرفت به جمعیتی جوان و پویا نیاز دارد تا در زمینه اشتغال فعال باشد در غیر این صورت و حرکت هرم سنی به سمت پیری قطعا در آینده با بحرانی جدی روبه‌رو خواهیم شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مراسم واگذاری زمین به ۴۶۴ خانواده مشمول طرح جوانی جمعیت در شهر جدید بهارستان با حضور استاندار ، دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد .

  آئین واگذاری ٢٣٢ قطعه زمین به ۴۶۴ خانوار واجد شرایط طرح جوانی جمعیت امروز ١٨ بهمن ماه با حضور سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان ، روح‌اله اکبری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی و سعید غفوری رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در شهر جدید بهارستان برگزار شد .

  اکبری در این مراسم با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم بحث مسکن را به عنوان یکی از کالاهای اساسی خانواده در اولویت اقدامات خود قرار داده است ، گفت : خوشبختانه تاکنون ۵۶ هزار هکتار برای طرح نهضت ملی مسکن در کشور تأمین شده که حدود ٣١ هزار هکتار آن در دست آماده‌سازی است .

  وی با اشاره به آغاز طرح جوانی جمعیت و اهمیت آن بیان کرد : بدون شک کشور برای آبادانی و پیشرفت به جمعیتی جوان و پویا نیاز دارد تا در زمینه اشتغال فعال باشد در غیر این صورت و حرکت هرم سنی به سمت پیری قطعا در آینده با بحرانی جدی روبه‌رو خواهیم شد .

  دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد : در کشور حدود ١٠١ هزار واجد شرایط برای این طرح معرفی شدند که تا کنون به ٢٨ هزار مورد آن‌ها زمین اهدا شده است .

  رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در این مراسم با اشاره به اینکه شهر جدید بهارستان از شهرهای نسل اول در کشور محسوب شده و در حال حاضر دارای جمعیتی ١١٠ هزار نفری است، گفت : تاکنون در این شهر ٣٠ هزار واحد ساخته شده که ١٢ هزار واحد آن متعلق به طرح‌های حمایتی دولت‌های پیشین است . امروز معادل ٣٠ هزار واحد دیگر را تحت عنوان نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار داده ایم که ١٩ هزار واحد آن تا کنون تأمین زمین شده و عملیات اجرایی ١۴ هزار واحد نیز آغاز شده است .

  وی در پایان به پروژه‌های شاخص دیگر این شهر جدید اشاره کرد و افزود : در تلاشیم تا با تأمین منابع مترو شهر جدید بهارستان با پیشرفت ۵٣ درصدی را هرچه سریع تر تکمیل و پروژه بیمارستان آن را نیز آغاز کنیم .
  مطالب مرتبط

  شرکت عمران در حال حاضر تعداد ۵۰ هزار واحد مسکونی به صورت مشارکتی و خودمالک را در سطح شهرهای جدید نیز در دست اجرا دارد که این آمار خارج از طرح های حمایتی مسکن به شمار می رود .

  |

  در این شهر ۳۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده که ۱۲ هزار واحد آن در قالب طرح‌های حمایتی دولت‌های پیشین بوده است ، البته تاکنون ۱۹ هزار واحد مسکونی را تأمین زمین کردیم و ۱۴ هزار واحد کلید خورده و با پیشرفت خوبی در حال ساخت است .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با حضور در شهر جدید علوی و افتتاح پروژه‌های عمرانی این شهر از روند اجرای پروژه‌های نهضت ...

  |

  تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید تکمیل شده است و در حال آماده‌سازی و تکمیل زیرساخت‌ها و محوطه‌های آن هستیم که در ۳ ماهه ابتدای سال آتی تحویل خواهد شد .

  |

  با افتتاح ۱۰ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر که عمده آنها در شهرهای پردیس و مهستان (هشتگرد) به افتتاح می‌رسد میزان افتتاح‌های مسکن در شهرهای جدید و توسط دولت سیزدهم به بیش از ۴۵ هزار واحد خواهد رسید .

  |

  نظرات کاربران