در حال بارگذاری ...
 • واگذاری ۳۸ هزار قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت

  دولت سیزدهم با وجود سختی‌های ساخت مسکن از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکرد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در مراسم واگذاری ۳۸ هزار قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت ، گفت : در قالب طرح بزرگ جهش تولید مسکن که به صورت نهضتی آغاز شد ، تاکنون ۵۶ هزار هکتار زمین برای اجرای این طرح در کشور تأمین شده و ۳۱ هزار هکتار اراضی آن در دست اجرا است .

  روح‌الله اکبری در مراسم جشن دهه فجر و واگذاری زمین به خانواده‌های چهار فرزندی در شهر بهارستان که در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد ، اظهار کرد : خدا را شاکریم در برهه‌ای از زمان به دنیا آمدیم که در نظام جمهوری اسلامی بتوانیم زندگی و خدمت کنیم .

  وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در بحث مسکن به‌عنوان کالای اساسی خانوارها و امنیت روانی خانواده‌ها اقدامات خوبی انجام داده است و طرح‌های حمایتی خوبی اجرا کرده است ، افزود : دولت سیزدهم با وجود سختی‌های ساخت مسکن از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکرد .

  اکبری ادامه داد : در دولت نهم و دهم ۸۵۰۰ هکتار زمین به شهرها الحاق شد ، در حالی که امروز از عدد ۵۶ هزار هکتار زمین صحبت می‌کنیم .

  وی با بیان اینکه یکی دیگر از موضوعات در بحث ساخت مسکن که دولت تدبیر و مجلس قانون آن را تصویب کرد ، جوانی جمعیت و حمایت از خانواده است ، گفت : تبدیل زمین حکمت ، خرد و فرزانگی نیاز دارد و کشور بدون جمعیت معنایی ندارد ؛ هر کشوری برای آبادانی نیاز به جمعیت جوان، پویا و فعال دارد تا بتواند در مسئله اشتغال فعال باشد .

  دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اگر جمعیت کشور به سمت جوانی نرود ۲۰۰ سال طول می‌کشد تا از هرم پیری جمعیت خارج شویم ، تصریح کرد : تاکنون ۳۸ هزار زمین تقدیم واجدان شرایط طرح جوانی جمعیت شده است و تا پایان سال از عدد ۷۰ هزار نفر عبور خواهیم کرد؛ همچنین در بهارستان به تمام افراد واجد شرایط ۴ فرزندی اولویت دادیم .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، قرعه کشی واگذاری زمین به خانواده های مشمول طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهر جدید رامشار با حضور فرماندار هامون ، ...

  |

  این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و با موافقت اعضای شورای‌عالی با الحاق ۳۳۸ هکتار به شرط ساخت حداکثر واحدهای مسکونی دو طبقه در این محدوده برای این بافت شهری موافقت شد .

  |

  علاوه بر این شرکت در احداث پارک و بوستان‌های بسیاری با شهرداری‌ها مشارکت دارد . شرکت از هر فرصتی جهت اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ نوسازی بافت‌های فرسوده استفاده می‌کند و به همین دلیل روز ۱۵ اسفند که به نام روز درختکاری نام‌گذاری شده است در تمام بوستان‌های احداث شده در ...

  |

  خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر متقاضی دریافت زمین رایگان در سامانه جوانی جمعیت ثبت نام کرده و سپس مراحل اداری آن از سازمان نظام مهندسی ساختمان و سپس اداره کل راه و شهرسازی استان پیگیری شد .

  |

  شرکت عمران شهرهای جدید بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ، احداث دو شهر جدید ساحلی را در دو نقطه از این ۲۷ نقطه در سواحل جنوب و در استان هرمزگان تحت عنوان شهر جدید خلیج فارس و شهر جدید مکران نو ، آغاز کرده است .

  |

  نظرات کاربران