در حال بارگذاری ...
 • ساختار شهر جدید مهرگان در استان قزوین به زودی ابلاغ می‌شود

  استان قزوین یکی از استان‌های هدف ما با ۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن است که با توجه به سرعت و شتاب پروژه‌ها امیدواریم تا پایان دولت این هدف‌گذاری محقق شود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ ساختار شهر جدید مهرگان و انتخاب مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این شهر جدید در استان قزوین طی روزهای آتی خبر داد .

  مهرداد بذرپاش در جریان سفر به استان قزوین و در جمع خبرنگاران اظهار کرد : اساسنامه شهر جدید مهرگان به تصویب دولت رسیده است و به‌زودی ساختار آن ابلاغ و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل آن مشخص می‌شوند . شرایط شهر به گونه‌ای شده‌است که پروژه‌ها باید متمرکزتر مدیریت شوند .

  وزیر راه و شهرسازی میزان پیشرفت سایت ۳۵۰۰ واحدی در شهر جدید مهرگان را مطلوب توصیف کرد و با ابراز رضایتمندی نسبت به مدیریت قیمت تمام شده آن گفت : امیدواریم در ابتدای نیمه دوم سال آینده واحدهای مسکونی تقدیم متقاضیان شود .

  ظرفیت احداث بیش از ۲۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید مهرگان

  بذرپاش با بیان اینکه بیش از ۲۰ هزار واحد در طرح نهضت ملی مسکن شهر جدید مهرگان تعریف شده‌ است ، افزود : با توجه به ابلاغ افزایش تسهیلات به ۵۵۰ میلیون تومان بانک مسکن سریعتر متمم قراردادها را منعقد تا بسیاری از پروژه ها زودتر تقدیم مردم شود .

  وی با اشاره به همکاری وزارت راه و شهرسازی و استانداری قزوین در طرح نهضت ملی مسکن گفت : استان قزوین یکی از استان‌های هدف ما با ۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن است که با توجه به سرعت و شتاب پروژه‌ها امیدواریم تا پایان دولت این هدف‌گذاری محقق شود . از ۲۷ نقطه‌ای که برای ایجاد شهرک ساحلی در نظر گرفته شده‌ است ، عملیات اجرایی دو شهر خلیج فارس و مکران مرکزی با حضور رئیس جمهوری آغاز شد و برای سایر شهرها نیز سرمایه‌گذار معرفی می‌شود . یک از شهرهای ساحلی به استان قزوین واگذار و به آن متصل می‌شود .

  وی با اشاره به پیگیری مراحل پایانی مصوبات ۵۰ شهرک جدید منفصل در شهرهای مختلف کشور در شورای‌عالی معماری و شهرسازی بیان کرد : این اتفاق در شورای عالی برنامه ریزی استان‌ها نیز مصوب شده‌ است .

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سیاست شهرک سازی برای پوشش دادن به تقاضا جزو سیاست‌های اصلی این وزارتخانه است ، افزود : برای واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی طی سال جاری و سال آینده هدف‌گذاری شده است که امسال بیش از ۵۰۰ هزار قطعه زمین برای واگذاری آماده شده‌ و در قالب دهکده شهری و طرح هادی به مردم واگذار می‌شود . تأمین مالی در مدیریت ساخت بسیار مهم است زیرا وقتی مردم شاهد اقدامات دولت در حوزه مسکن هستند آورده‌های خود را سریع‌تر به پروژه تزریق می‌کنند.

  وی در پایان یادآور شد : سیاست ما احداث ساختمان‌های تک طبقه و دو طبقه و سه طبقه است که هزینه ساخت بدین شکل کاهش می‌یابد و البته مجتمع سازی نیز با مدل جدیدی که مردم از کیفیت ساخت آن راضی باشند ، احداث می‌شود .
  مطالب مرتبط

  باید توجه داشت که قیمت تمام شده مسکن تابعی از تورم است اما همواره یکی از خواسته‌های ما این بوده بخش‌ها و متغیرهایی که قیمت تمام شده مسکن را تحت الشعاع قرار می‌دهند به‌ویژه فولاد و سیمان در حوزه مصالح مورد توجه قرار گیرند که در جلسه آینده شورای‌عالی مسکن تصمیمات خوبی اتخاذ ...

  |

  در شهر چابهار ۵ سایت با مساحت ۴۳۲ هکتار و ۱۸ هزار و ۲۹ واحد در دست ساخت قرار دارد که آماده سازی طرح نهضت ملی مسکن نخل چابهار از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی برخوردار است .

  |

  بانک‌ها برای اجرای تعهدات خود طبق سهمیه تعیین شده ضمانت داده اند و امیدواریم سال آینده هر هفته یا هرماه تحویل واحدهای مسکونی به مردم را شاهد باشیم .

  |

  در شهرهای جدید حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی مهر باقی مانده که از این تعداد ۳۰ هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شد و ۱۲ هزار واحد دیگر نیز تا پایان سال تحویل داده خواهد شد . تعدادی از واحدهای مسکونی هم در حال آماده‌سازی بودند که مشکلاتی با تعاونی‌ها داشتند و قرارداد مناسبی منعقد ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، در چهل و هفتمین جلسه قرارگاه مسکن کشور ، عملکرد خراسان جنوبی در طرح نهضت ملی مسکن ، الگویی مناسب برای کل کشور اعلام شد . ...

  |

  نظرات کاربران