در حال بارگذاری ...
 • برگزاری ۵ دوره آموزشی برای مهندسان با موضوع ایمنی ساختمان ها در برابر حریق

  هر یک از دوره‌ها در ۵ روز و حدود ۴۰ ساعت برای مهندسان برگزار شد و دارای آزمون‌های نهایی در دو مرحله نیز بود . این دوره‌ها در سال جاری نیز با استفاده از تجربیات قبلی تقویت و برگزار خواهد شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی از برگزاری ۵ دوره آموزشی در موضوع ایمنی ساختمان‌ها در برابر حریق در طول سال۱۴۰۲ در همکاری با سازمان آتش نشانی خبر داد .

  سعید بختیاری گفت : در سال گذشته ۵ دوره تخصصی مهندسی آتش توسط مرکز در پنج موضوع مختلف در همکاری با سازمان آتش نشانی برگزار شد .

  عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی ادامه‌ داد : دوره طراحی راه‌های خروج برای مهندسان معمار و مهندسان عمران ، دوره آموزشی طراحی سیستم‌های کشف و اعلام حریق برای مهندسان برق ، دوره آموزشی محاسبات و طراحی کنترل دود برای مهندسان مکانیک ، دوره آموزشی محاسبات و طراحی سیستم‌های اطفای حریق برای مهندسان مکانیک و دوره پوشش‌های محافظت کننده سازه‌های فولادی در برابر آتش در مرکز تحقیقات و سازمان آتش نشانی تهران در سال ۱۴۰۲ برگزار شد .

  بختیاری برگزاری این آموزش‌ها را ضرورتی برای مهندسی ساختمان کشور عنوان کرد و افزود : هر یک از دوره‌ها در ۵ روز و حدود ۴۰ ساعت برای مهندسان برگزار شد و دارای آزمون‌های نهایی در دو مرحله نیز بود . این دوره‌ها در سال جاری نیز با استفاده از تجربیات قبلی تقویت و برگزار خواهد شد .

  وی توضیح داد : با توجه به کمبودهای آموزشی در دانشگاه‌ها در اینگونه زمینه‌های تخصصی و توسعه مقررات در سال‌های اخیر ، این آموزش‌ها برای ارتقای مهندسی و صنعت ساختمان و نظام مهندسی کشور بسیار مؤثر است و به مهندسین برای درک بهتر مقررات و پیاده‌سازی آن در محاسبات ، طراحی و نظارت کمک فراوانی می‌ کند و در نهایت به افزایش سطح ایمنی ساختمان‌ها و شهروندان در برابر آتش منجر خواهد شد .

  به گفته وی ، در رشته تخصصی ایمنی ساختمان‌ها در برابر آتش ، آیین‌نامه‌های تخصصی نیز در چند سال اخیر تدوین و منتشر شده‌است و بسیاری از مطالب آموزشی ، علاوه بر مبحث سوم مقررات ملی و کنترل ساختمان ، محتوای این آیین‌نامه‌های تخصصی بوده که توسط مرکز تدوین شده و به‌صورت مدرک پشتیبان مقررات و یا به‌عنوان ضوابط سازمان برنامه و بودجه منتشر شده‌است .
  مطالب مرتبط

  در این ارتباط جلسات متعددی با شورای عالی انرژی داشتیم . در واقع حجم قابل توجهی از ناترازی انرژی در ساختمان است که عدد قابل توجهی است و نیاز است که در مورد آن برنامه‌ریزی شود .

  |

  در بازنگری این مباحث موضوعاتی که این بار برای ما بسیار حائز اهمیت است توجه به محیط‌زیست و مدیریت انرژی در ساختمان است . این توجه به حدی است که در ویرایش‌های جدید سایر مباحث مقررات ملی و کنترل ساختمان به‌ویژه مباحثی که در حوزه تأسیسات ساختمانی هستند ضرورت مدیریت مصرف انرژی ...

  |

  با تلاش‌های بعمل آمده بیش از ۱ هزار و ۲۰۰ پروانه اشتغال بکار جدید صادر شده و میزان ارتقا، تمدید و صلاحیت جدید پروانه اشتغال بکار در این مدت، افزون بر ۶ هزار و ۴۰۰ مورد بوده است .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، محمدمهدی حیدری رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی در نشست خبری به تشریح وضعیت پهنه های انتخابی نهضت ملی مسکن پرداخت ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه اینکه مقاومت ساختمانی ۱۴۰۰ ساختمان بلند در تهران ارزیابی شد ، از احداث ...

  |

  نظرات کاربران