در حال بارگذاری ...
 • تسریع در اجرای قطار برقی مشهد - گلبهار - چناران و عقد تفاهم با قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)

  قطار برقی مشهد - گلبهار - چناران یکی از طرح‌های دولت‌های قبل بود که وعده اتمام آن تا پایان‌کار دولت دوازدهم داده شده بود و بنا بود شهر جدید گلبهار به متروی مشهد متصل شود و حدفاصل ۴۰ کیلومتری مشهد تا گلبهار از این طریق سهل‌الوصول‌تر شود ، در ادامه چناران نیز به این پروژه افزوده شد تا شبکه ریلی مشهد و استان به‌نحوی به خط آهن مشهد - گرگان متصل شود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید در دیدار با استاندار خراسان رضوی اعلام کرد : با تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توجه ویژه بر خدمات زیرساختی و زیربنایی شهرهای جدید ، اجرای پروژه قطار برقی مشهد گلبهار چناران تسریع می‌شئذ که در همین زمینه در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ تفاهم نامه تکمیل کارهای باقیمانده عمرانی و تأمین ناوگان با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) امضا شد .

  سعید غفوری در دیدار با استاندار خراسان رضوی اعلام‌ کرد : حسب تأکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توجه ویژه بر خدمات زیرساختی و زیربنایی شهرهای جدید و در اجرای پروژه قطار برقی مشهد گلبهار چناران تسریع خواهد شد در همین زمینه در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ تفاهم نامه تکمیل کارهای باقیمانده عمرانی و تأمین ناوگان با قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) به امضا رسید .

  سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید کشور در این دیدار اظهار کرد : با توجه به جایگاه ویژه این پروژه ملی ، بر اساس کار کارشناسی و نشست‌های تخصصی همکاران شرکت عمران شهرهای جدید و گلبهار برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر پروژه و استفاده مردم ، این پروژه در مرحله اول به‌صورت «ری لباس» بعد از ریل‌گذاری به بهره‌برداری خواهد رسید . همزمان با بهره‌برداری بحث الکتریکال و سیگنالینگ مسیر هم پیگیری خواهد شد تا هدف اصلی که استفاده از ظرفیت قطار برقی با سرعت ۱۴۰ کیلومتر است نیز انجام شود .

  غفوری در همین راستا افزود : در اواخر سال گذشته تفاهم نامه‌ای با موضوع تکمیل کارهای باقیمانده عمرانی و تأمین ناوگان با قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) انجام و ابلاغ گردید تا شاهد بهره‌برداری از پروژه ملی قطار برقی مشهد به شهر جدید گلبهار تا پایان دولت سیزدهم باشیم .

  لازم به ذکر است پروژه قطار حومه‌ای مشهد - گلبهار - چناران در سال ۸۴ به تصویب شورای هماهنگی ترافیک کشور رسید و در سال ۹۱ عملیات اجرایی آن آغاز شد .

  قطار برقی مشهد - گلبهار - چناران یکی از طرح‌های دولت‌های قبل بود که وعده اتمام آن تا پایان‌کار دولت دوازدهم داده شده بود و بنا بود شهر جدید گلبهار به متروی مشهد متصل شود و حدفاصل ۴۰ کیلومتری مشهد تا گلبهار از این طریق سهل‌الوصول‌تر شود ، در ادامه چناران نیز به این پروژه افزوده شد تا شبکه ریلی مشهد و استان به‌نحوی به خط آهن مشهد - گرگان متصل شود .

  این پروژه مانند بسیاری از پروژه‌های زیرساختی بنا بود از طریق فاینانس خارجی تأمین اعتبار شود اما طرف چینی از این پروژه مانند دیگر پروژه‌های ریلی عقب‌نشینی کرد تا مسیر تأمین اعتبار این پروژه ریلی تغییر یابد و این امر مهم شکل نگیرد .

  رئیس هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید کشور درباره آخرین وضعیت این پروژه ضمن اشاره به اینکه تملک ۹۸ درصد مسیر پروژه قطار برقی به‌صورت کامل انجام شده‌ است اعلام‌ کرد : در بخش زیرسازی و ابنیه این پروژه به‌جز تونل این مسیر ، تقریباً ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و اکنون می‌توانیم ریل‌گذاری و روسازی ۳۵ کیلومتر از مسیر پروژه را شروع کنیم . در قسمت کار باقیمانده تونل از ۴ کیلومتر اشاره شده در حال‌ حاضر ۱ کیلومتر حفاری به‌صورت اتریشی به‌صورت کامل انجام شده‌ است .
  مطالب مرتبط

  در طرح اجرای نهضت ملی در شهرهای جدید ۴۰۰ هزار واحد را متعهد شدیم که خوشبختانه تا به امروز بالغ بر ۳۳۵هزار واحد تامین زمین شده است که یک رکورد ۶۰ درصدی در تامین زمین در دو ماه پایان سال گذشته وجود داشته است و عملیات اجرایی نیز شتاب گرفته است .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رییس هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام اینکه در نیمه نخست امسال برخی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید ...

  |

  حدود ۳۲ هزار واحد از مسکن مهر باقیمانده کشور مربوط به شهرهای جدید است که عمده این مسکن‌ها یعنی ۱۳۸۰۰ واحد مربوط به شهر جدید پردیس است که علت آن هم شرایط خاص توپوگرافی و زمان کلید خوردن پروژه است . ما همت را بر این گذاشتیم پروژه‌ها را در سال ۱۴۰۳ به اتمام برسانیم .

  |

  با توجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی در خصوص موضوع نصب دوربین روی پروژه‌های نهضت ملی مسکن از سایت های آماده سازی و همچنین سایت‌های اجرایی مسکن حتی مساکن مهر باقیمانده ، نصب دوربین با زاویه دید مناسب در اولویت قرار بگیرد .

  |

  زمانی که از پیمانکاران بدعهد پروژه‌های واحدهای مسکونی را گرفتیم ، متقاضیان گمان می‌کردند که پروژه بر زمین خواهد ماند اما از پیمانکاران خوش‌نام داخلی برای ادامه دادن روند پروژه دعوت کردیم و کار با آنها پیش رفت .

  |

  نظرات کاربران