در حال بارگذاری ...
 • اقدامات نهایی برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان کلاله

  در سال ابتدایی طرح در شهرستان کلاله با مسئله کمبود زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن روبه‌رو بودیم که طی توافق با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی این مشکل رفع شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان گفت : بر اساس توافق بین اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان ۱۹ هکتار زمین در شهرستان کلاله به منظور اجرای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شد و در مراحل نهایی انتقال سند قرار دارد .

  جمشید شعبانیان اظهار کرد : تاکنون بیش از ۱۱۶ هزار و ۳۹۰ نفر برای بهره مندی از طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کرده‌اند و استعلام بالغ بر ۸۹ هزار نفر از آن‌ها انجام شده‌ است . از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۰۸ نفر متقاضی دریافت مسکن در کلاله هستند و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن که یک قانون در کشور است تلاش کنند .

  معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان ادامه‌ داد : در سال ابتدایی طرح در شهرستان کلاله با مسئله کمبود زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن روبه‌رو بودیم که طی توافق با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی این مشکل رفع شد .

  شعبانیان با بیان اینکه تأمین زمین در شهرستان کلاله در مراحل پایانی قرار دارد ، گفت : بر اساس این توافق ، یک قطعه زمین ۱۹ هکتاری برای احداث مسکن در نظر گرفته شده که مباحث الحاق به محدوده شهر، انجام مطالعات و تهیه و تصویب طرح تفکیکی و تعیین سرانه‌ها در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی و کمیسیون ماده ۵ استان به تصویب رسیده است .

  وی همچنین اظهار کرد : در حال حاضر نیز کل عرصه در فرآیند تفکیک ثبتی قرار داشته که پس از انجام آن ، سند مالکیت از جانب بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به نام سازمان ملی زمین و مسکن نقل و انتقال می‌شود و زمین آماده سیاست گذاری برای طرح نهضت ملی مسکن و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است .
  مطالب مرتبط

  بر اساس ماده ۱۸ قانون جهش تولید مسکن در راستای رصد و نظارت بر بازار مسکن، از ابتدای سال ۱۴۰۳ تمامی قراردادهای اجاره برای دریافت کد رهگیری رایگان صرفاً می‌بایست در سامانه خودنویس به آدرس khodnevis.mrud.ir ثبت شوند .

  |

  در حال حاضر پروژه ۹۶ واحدی بهارستان یکی از پروژه‌های فعال شهرستان گنبد است . این پروژه با پیشرفت بیش از ۹۶ درصد در حال اجراست و در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید .

  |

  پنج‌هزار و ۲۰۵ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به مبلغ ۲۷۸ میلیارد و ۵۷ میلیون تومان به متقاضیان واگذار شد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در جلسه ای با حضور هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان گلستان برگزار شد ، از ایجاد ...

  |

  در دولت سیزدهم تاکنون چهار هزار و ۳۲۳ واحد نوسازی شده و ۸۱۷ پروانه نوسازی صادر شده‌ است .

  |

  نظرات کاربران