در حال بارگذاری ...
 • ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون نفر فراتر رفت

  بر اساس مصوبه تازه شورای‌عالی مسکن ، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، امکان ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن را دارند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاونت مسکن و ساختمان از ثبت‌نام ۲ میلیون و ۳۱ هزار و ۷۸۳ نفر در سامانه طرح نهضت ملی مسکن خبر داد .

  تازه‌ترین آمار معاونت مسکن و ساختمان در خصوص ثبت‌نام متقاضیان مسکن در سامانه طرح نهضت ملی مسکن حاکی است که میزان ثبت‌نام‌ها از مرز ۲ میلیون نفر فراتر رفت .

  بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان تاکنون ۲ میلیون و ۳۱ هزار و ۷۸۳ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند .

  ثبت‌نام نهضت ملی مسکن یک ماه بعد ابلاغ قانون جهش تولید توسط رییس‌جمهور از ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir آغاز شد و تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد . در ابتدا مقرر بود ، ثبت‌نام طی یک ماه انجام شود که با موافقت وزارت راه و شهرسازی طی چندین مرحله تا پایان آذرماه تمدید شده است.نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست ، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است . متقاضیان با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن ، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا ، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن ، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند .

  بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن ، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن ، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار ، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.

  بر اساس مصوبه تازه شورای‌عالی مسکن ، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، امکان ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن را دارند .

  بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان ، برای مهاجران از کلانشهرها ، سابقه سکونت به یکسال تقلیل پیدا کرده است . بدین‌معنا اگر کسی ساکن کلانشهری بوده و در شهر دیگر ، تقاضای مسکن دارد با حدود یکسال سابقه سکونت در همان شهر امکان ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارد . همچنین برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون بر اساس حکم اداری و یا بر اساس تشخیص حوزه‌های علمیه، سابقه سکونت ۵ ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست . این افراد می‌توانند به جز تهران در سایر شهرهای کشور از این مزیت بهره‌مند شوند .
  مطالب مرتبط

  اقدامات انجام شده برای افزایش تولید و عرضه مسکن در حوزه برنامه‌ریزی ، اقتصاد و تولید مسکن شامل برنامه‌ریزی برای تولید ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تامین اراضی برای ساخت بالغ بر ۵۳۰ هزار واحد مسکونی و شروع عملیات اجرایی ساخت واحدها در قالب بیش از ۱۰ ...

  |

  نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست ، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است . متقاضیان با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن ، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، اقدامات معاونت مسکن و ساختمان در سه ماهه دولت سیزدهم در بخش استیجار ، توسعه و ثبات‌بخشی به بازار مسکن تشریح شد .

  |

  نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست ، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است . متقاضیان با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن ، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، اجرا و تکمیل ۱۸۵ کیلومتر مترو و ۶۵ کیلومتر بزرگراه و آزادراه در شهرهای جدید ، شناسایی اراضی برای احداث بیش از ۶۱۵ هزار واحد ...

  |

  نظرات کاربران