در حال بارگذاری ...
 • تکمیل ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان هرمزگان

  ۴۹ هزار و ۹۵۰ هزار واحد مسکونی شهری و ۱۶ هزار واحد مسکونی روستایی به عنوان برنامه چهارساله در این استان تعیین شده که باید ساخته شود و لازمه اجرایی شدن این موضوع تأمین زمین بود که اکنون سه هزار هکتار زمین به محدوده شهرهای هرمزگان اضافه شده است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت : ۱۰ هزار واحد مسکونی برای بهره‌برداری در سفر پیش‌روی رئیس جمهور به این استان ،‌ آماده بهره‌برداری شده است .

  عباس کمالی در هم‌اندیشی با فعالان و پیشکسوتان مطبوعات هرمزگان ، با اعلام تکمیل ۱۰ هزار واحد مسکونی در هرمزگان اظهار کرد : این واحدهای مسکونی در سراسر هرمزگان آمده شده که توسط رئیس جمهور بهره‌برداری می‌شود . سایر بخش‌های وزارت راه و شهرسازی هم طرح‌هایی برای افتتاح در سفر پیش روی رییس جمهور به هرمزگان آماده شده که می‌توان به بندرگاه سیریک و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اشاره کرد .

  مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در این استان ، گفت : ۴۹ هزار و ۹۵۰ هزار واحد مسکونی شهری و ۱۶ هزار واحد مسکونی روستایی به عنوان برنامه چهارساله در این استان تعیین شده که باید ساخته شود و لازمه اجرایی شدن این موضوع تأمین زمین بود که اکنون  سه هزار هکتار زمین به محدوده شهرهای هرمزگان اضافه شده است .

  کمالی بیان کرد : ۴۶۷ هکتار زمین هم به محدوده روستاها افزوده شده و مشکلی از بابت زمین برای طرح‌های نهضت ملی مسکن در هرمزگان وجود ندارد و ۱۲۳ درصد نیاز زمین هرمزگان در محدوده‌های شهری تامین شده است . شایان ذکر است ، افزایش یک‌هزار هکتار به محدوده شهر بندرعباس از مصوبه‌های هیات دولت در سال ۸۶ برای این استان بود که در آن زمان به سرانجام نرسید .

  مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان خاطرنشان کرد : افزون‌ بر ۱۵۸ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن برای هرمزگان ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۶ هزار نفر با شاخص‌ها و معیارهای در نظر گرفته شده به عنوان واجد شرایط شناخته شدند .

  کمالی افزود : برنامه احداث مسکن برای این استان چهار ساله بود که تصمیم گرفته شد این برنامه به صورت یک‌جا اجرایی شود . آپارتمان‌های ۱۵ هزار واحدی بندرعباس که عملیات تسطیح آن‌ها در چند روز گذشته آغاز شده تا چند ماه آینده کلنگ زنی خواهد شد .

  مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان تصریح کرد : ۱۰ هزار نفر واجد شرایط در بندرعباس آورده ۴۰۰ میلیون ریالی خود را واریز کرده‌اند و تنها عملکرد بانک مسکن در زمینه تأمین مالی این طرح خوب بوده است . سایر بانک‌ها هم باید در زمینه تأمین مالی طرح نهضت ملی مسکن در هرمزگان عمل‌کردشان را بهتر کرده و سهل‌گیری داشته باشند تا بتوان این طرح بسیار حایز اهمیت را به خوبی پیش برد .

  وی در زمینه بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیرمجاز هم اشاره کرد : ۵۷۰۰ پرونده برای اعطای سند توسط ساکنان این مناطق در اداره‌های راه و شهرسازی شهرستان‌ها و دفاتر پیشخوان دولت در بندرعباس تشکیل شده که سه هزار و ۳۳۷ سند صادر شده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان خاطرنشان کرد : ۴۳ درصد شهر بندرعباس را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد و این استان ۱۱ شهر دارای بافت فرسوده دارد و بافت فرسوده در شهرهای میناب و بندرلنگه پس از مرکز استان، بیشتر است . سکونتگاه‌های غیر رسمی هم بیشتر در حاشیه بافت‌های فرسوده تشکیل شده که امکان صدور سند برای آن‌ها فراهم بوده و در این زمینه اطلاع رسانی شده است .
  مطالب مرتبط

  در حال حاضر ۹۸۱ واحد نهضت ملی مسکن در هفته‌های گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا ۹۰۰ واحد دیگر که در مراحل پیشرفت فیزیکی مناسبی قرار دارند در خردادماه سال آتی به بهره‌برداری برسد .

  |

  از ۲۰۴ هزار و ۸۵۵ واحدی که در دولت سیزدهم تکمیل و تحویل متقاضیان شد ، ۱۹۳ هزار و ۲۵۲ واحد در روستاها و ۱۱ هزار و ۶۰۳ واحد در شهرها بود . هم‌اینک و در مجموع ۳۸۶ هزار و ۹۲۷ واحد دیگر توسط بنیاد در شهرها و روستاها با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال اجرا است .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به آغاز ساخت اولین صنعت شهر کشور در استان گفت : در یک اقدام جهادی و با کمک‌ دولت ، ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ سرپرست معاونت شهرسازی و معماری راه و شهرسازی خراسان شمالی از تایید نقشه تفکیکی ۲۵ هکتار از اراضی طرح نهضت ملی مسکن در ...

  |

  سهمیه خراسان جنوبی در این زمینه ۵ هزار واحد بوده که تاکنون ۲ هزار و ۳۷۳ نفر به بانک‌های عامل معرفی شدند و از این تعداد هزار و ۱۰۳ نفر یعنی ۴۶ درصد در مرحله انعقاد قرارداد هستند . ۱۱۲ هزار و ۷۳۱ نفر متقاضی نهضت ملی مسکن دراستان ثبت‌ نام کرده اند که از این تعداد ۳۸ هزار و ۶۶۷ نفر ...

  |

  نظرات کاربران