در حال بارگذاری ...
 • تعهد پنج بانک دولتی برای تامین مالی ساخت ۱۱۵۵۰۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن

  تسهیلات ساخت مسکن موضوع قانون جهش تولید و تامین مسکن در تهران معادل ۴۵۰ میلیون تومان ، در شهرهای بالای ۱ میلیون نفر جمعیت معادل ۴۰۰ میلیون تومان ، در مراکز استان‌‎ها ۳۵۰ میلیون تومان در سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، در تفاهم وزیر راه و شهرسازی با مدیران عامل ۵ بانک دولتی شامل ملی ، صادرات ، تجارت ، سپه و ملت مقرر شده است تا تامین مالی یک میلیون و ۱۵۵ هزار واحد مسکونی انجام ، تا در اجرای این طرح تسریع شود .

  بر این اساس مقرر شده است تا بانک ملی برای تامین ۱۵۰ هزار واحد مسکونی ، بانک صادرات برای تامین ۵۰۰ هزار واحد مسکونی ، بانک تجارت برای تامین ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ، بانک سپه برای تامین مالی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی و بانک ملت برای تامین مالی ۱۰۵ هزار واحد مسکونی اقدام کنند .

  جزئیات پرداخت تسهیلات بر اساس قانون جهش تولید و تأمین مسکن ، در قالب دستورالعمل بانک مرکزی در آذر ماه ۱۴۰۰ مشخص و ابلاغ شده است .

  بر اساس جزئیات این دستورالعمل ، تسهیلات موضوع طرح جهش تولید و تامین مسکن پس از تایید وزارت راه و شهرسازی به متقاضی تعلق خواهد گرفت .

  تسهیلات ساخت مسکن موضوع قانون جهش تولید و تامین مسکن در تهران معادل ۴۵۰ میلیون تومان ، در شهرهای بالای ۱ میلیون نفر جمعیت معادل ۴۰۰ میلیون تومان ، در مراکز استان‌‎ها ۳۵۰ میلیون تومان در سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است .

  بر همین اساس این تسهیلات مطابق با پیشرفت پروژه به صورت تدریجی معادل پرداخت ۱۰ درصد در مرحله پی کنی و فنداسیون، ۴۰ درصد در مرحله اسکلت و سقف ، ۲۵ درصد در مرحله سفت کاری و ۲۵ درصد در مرحله نازک کاری پرداخت می‌شود .

  پرداخت تسهیلات ساخت۱۵۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی توسط بانک ملی

  وزیر راه و شهرسازی با امضای تفاهم نامه همکاری با مدیر عامل بانک ملی خواستار تسریع در پرداخت تسهیلات و اجرای طرح نهضت ملی مسکن شدند . در این تفاهم ‌نامه بانک ملی تعهد کرده است تا تامین مالی ۱۵۰ هزار واحد مسکونی را در برنامه قرار دهد.

  این تعداد شامل انواع ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مسکن اعم از خود مالکی ، احداث پروژه‌های حمایتی در اراضی ۹۹ ساله توسط وزارت راه و شهرسازی و مربوط به ساخت واحد های مسکونی توسط متقاضیان در زمین ‌های واگذار شده برای احداث خانه های یک طبقه حیاط دار خواهد بود .

  بر اساس این تفاهم‌نامه بر اساس شرایط اعطای تسهیلات در طرح نهضت ملی مسکن ، متقاضیان واجد شرایط از طرف وزارت راه و شهرسازی معرفی می شوند .

  بانک صادرات متعهد برای پرداخت تسهیلات ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی

  مدیر عامل بانک صادرات با حضور در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی با امضای تفاهم نامه همکاری متعهد شد که برای پرداخت تسهیلات ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن از منابع داخلی بانک در سراسر کشور اقدام لازم را انجام دهد .

  پرداخت تسهیلات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در سبد بانک تجارت

  مدیر عامل بانک تجارت با حضور در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و شهرسازی ، تفاهم نامه همکاری با مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امضا کرد .

  بر اساس این تفاهم نامه ، بانک تجارت تأمین مالی پرداخت تسهیلات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن را بر عهده گرفت .

  این تسهیلات به متقاضیانی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند و واجد شرایط اولیه شناخته شده و واریز وجه اولیه خود را انجام داده باشند ، تعلق می گیرد .

  بانک سپه تسهیلات ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را می پردازد

  در تفاهم وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک سپه مقرر شد تا احداث و تامین مالی۲۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن انجام شود .

  تفاهم‌نامه تامین مالی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن بین وزارت راه و شهرسازی و بانک سپه به امضای مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک سپه رسید .

  بر اساس این تفاهم‌نامه و به منظور تقویت نقش بانک‌ها در ارایه تسهیلات به بخش مسکن مقرر شده است تا ۲۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در همکاری وزارتخانه و بانک سپه احداث شود.

  تامین مالی ساخت ۱۰۵ هزار واحد مسکونی توسط بانک ملت

  همچنین در شامگاه روز سه شنبه در مذاکره جداگانه تفاهم نامه همکاری بین وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک ملت  امضا و مقرر شد تا تامین مالی پرداخت تسهیلات ساخت ۱۰۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن طی ۳ سال توسط این بانک در سراسر کشور انجام شود .

  تفاهم‌نامه تامین مالی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن بین وزارت راه و شهرسازی و بانک ملت به امضای مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک ملت رضا دولت‌آبادی رسید .

  این تفاهم‌نامه که در ۷ ماده به امضا رسیده است بانک ملت متعهد شده است تا برای مسکن روستایی و شهری در مراکز جمعیتی زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت برای اساس سهمیه سالانه, حداقل برای ۸۰ هزار واحد مسکونی در پروژه‌های خودمالکین شهری و حداقل برای ۲۵ هزار واحد مسکونی شهری در پروژه‌های حمایتی طرح نهضت ملی مسکن در اراضی دولتی اجاره ۹۹ ساله پرداخت تسهیلات داشته باشد .

  همچنین مدت این تفاهم‌نامه ۳ سال است که در صورت توافق طرفین و تنظیم متمم قابل تمدید است .

  بر اساس این تفاهم‌نامه ، وزارت راه و شهرسازی مکلف است متقاضیان ثبت نام کرده و اجد شرایط را برای پرداخت تسهیلات به بانک ملت معرفی کند .
  مطالب مرتبط

  در قالب طرح نهضت ملی مسکن ، زمین رایگان و تسهیلات لازم در اختیار پیمانکار تحویل شود تا مجتمع هایی به صورت انبوه ساخته و در اختیار جامعه ایثارگران فاقد مسکن قرار گیرد .

  |

  سازمان ملی زمین و مسکن در اجرای ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن تاکنون موفق به شناسایی ۲ هزار و ۷۷۶ هکتار اراضی مازاد سایر دستگاه‌ها شده است که بیش از ۳۷۰ هکتار آن متعلق به وزارت نفت بوده است .

  |

  در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن اتفاقات خوبی توسط مجموعه وزارت راه و شهرسازی رخ داده است . اما با توجه به آنکه حدود ۱۸ ماه تا پایان دولت باقی مانده است باید با برنامه‌ریزی روزانه تلاش کنیم تکلیفی که قانونگذار بر عهده ما نهاده است را در زمان مقرر اجرایی کنیم و به اتمام برسانیم .

  |

  ۱۳۸ پروژه به ارزش ۹ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان در زمینه پروژه‌های زیربنایی و روبنایی و احداث واحدهای مسکونی (۱۱ هزار و ۳۵۴ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن و مسکن مهر) در شهرهای جدید ، ۹۵ پروژه در زمینه احداث فضاهای آموزشی ، درمانی ، فرهنگی ، ورزشی در بافت‌های فرسوده به ارزش ۹۹۸ ...

  |

  یکی از دغدغه‌های مهم دولت ایجاد اشتغال بود که در این استان با ساخت سریع و بهنگام واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن علاوه‌ بر ایجاد امید برای خانه‌دار شدن بین اقشار کم ، فضای مناسب برای ایجاد اشتغال تا چند سال آینده در این منطقه ایجاد شده است .

  |

  نظرات کاربران