در حال بارگذاری ...
 • احداث حدود ۵۰۰ واحد مسکونی توسط بسیج سازندگی سپاه عاشورا در مرند

  بر اساس مأموریت ویژه بسیج سازندگی ، ساخت مسکن تحت کارگزاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در اولویت قرار گرفته و مقرر شده است طی دو سال حدود ۵۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر مرند تحت کارگزاری سازمان بسیج سازندگی اجرا و تحویل متقاضیان شود .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از احداث حدود ۵۰۰ واحد مسکونی توسط بسیج سازندگی سپاه عاشورا در مرند خبر داد .

  سید احمد موسوی در سفر به شهرستان مرند و طی بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن این شهرستان گفت : در شهر مرند تعداد ۲۵۰۸ متقاضی دارای تایید نهایی شده اند که تاکنون بالغ بر حدود ۷۰۰ واحد مسکونی از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در اراضی دولتی شهرک میلاد مرند تعریف و عملیات اجرایی آنها شروع شده است و برای آن دسته از متقاضیانی که نسبت به واریز سهم آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی خود اقدام کرده و همچنین برای برخی از متقاضیان حائز شرایط تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز بدون واریز آورده اولیه ، تخصیص پروژه صورت گرفته است .

  وی در ادامه عنوان کرد : حدود ۴۴۰۰ واحد از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن توسط سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا در شهرهای سهند ، مراغه و مرند اجرا می‌شود که از این تعداد ، عملیات اجرایی حدود ۵۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر مرند آغاز شده و در حال حاضر بعضی واحدها در مرحله اجرای اسکلت و بعضی از پروژه‌ها هم در حال سفید کاری و اتمام است ، از زمان شروع عملیات اجرایی از روند حصول پیشرفت فیزیکی مناسب برخوردارند و انتظار می‌رود تا هفته دولت و دهه فجر امسال به بهره برداری برسند .

  موسوی با اشاره به مأموریت ویژه سازمان بسیج سازندگی در حوزه محرومیت‌زدایی ، خدمت رسانی و کاهش فقر ، تصریح‌ کرد : بر اساس مأموریت ویژه بسیج سازندگی ، ساخت مسکن تحت کارگزاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در اولویت قرار گرفته و مقرر شده است طی دو سال حدود ۵۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر مرند تحت کارگزاری سازمان بسیج سازندگی اجرا و تحویل متقاضیان شود .

  مدیرکل راه و شهرسازی خاطرنشان کرد : اداره کل راه و شهرسازی استان مسئول نظارت و تکمیل مساکن نهضت ملی استان است و به‌صورت منظم و مستمر از پروژه‌های در حال اجرای استان بازدید و نظارت انجام می‌شود و به‌زودی نیز خبرهای خوشی را برای متقاضیان و مردم عزیزم خواهیم داد . در اولین فرصت نشست خبری با اصحاب محترم رسانه برگزار و جزئیات بیشتری در مورد روند عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در استان و تخصیص اراضی برای متقاضیان جوانی جمعیت ارائه خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  برای شهرستان آذرشهر ۲ پروژه در نظر گرفته شده است که اولین پروژه ، ۵ هکتاری است و در مرحله آماده سازی قرار داشته و حدود ۵۰۰ نفر از متقاضیان به این پروژه ، تخصیص خواهند یافت .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ جلسه نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس شهر جدید سهند با حضور مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی ، فرماندار شهرستان اسکو ، ...

  |

  باید تمامی دستگاه‌های مرتبط با نهضت ملی تلاش کنند تا با تعامل و همراهی ، بتوانیم در اسرع وقت پروژه کلیه متقاضیان نهضت ملی مسکن در بناب را تخصیص دهیم .

  |

  تعامل همه دستگاه‌های ذیربط اعم از شهرداری ، بنیاد مسکن ، دستگاه‌های خدمات رسان و ... جهت محقق شدن برنامه دولت سیزدهم در حوزه مسکن نیاز است .

  |

  پیمانکاران و مجریان طرح‌های نهضت ملی مسکن و ساختمان‌های اداری نباید خود را درگیر بروکراسی‌های اداری کنند . چرا که گرفتار پروسه‌های اداری شدن از سرعت اجرایی پروژه‌ها کاسته و متأسفانه نتیجه مورد نظر ، حاصل نخواهد شد .

  |

  نظرات کاربران