در حال بارگذاری ...
 • پرداخت ۳۲ همت تسهیلات ودیعه مسکن از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون

  انتظار می‌رود تا در سال جدید تمامی بانک‌ها به‌ویژه بانک سامان در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن همکاری بیشتری داشته‌ باشند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ مدیرکل دفتر پایش طرح‌های نهضت ملی مسکن از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به میزان ۳۲ همت به ۴۳۱ هزار و ۴۰ متقاضی این تسهیلات از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون خبر داد .

  احمد خادمیان روند ارائه تسهیلات ودیعه مسکن را تشریح کرد و گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۲۰۱ متقاضی در سامانه تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۶۵۱ متقاضی حائز شرایط شناخته شدند . از این تعداد ۹۵۴ هزار و ۸۱۲ متقاضی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن معرفی شدند .

  خادمیان توضیح داد : از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم تاکنون بانک‌ها در مجموع ۳۲ همت به ۴۳۱ هزار و ۴۰ متقاضی وام ودیعه مسکن پرداخت کردند . بانک‌ها باید در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن تسریع بدهند .

  به گفته خادمیان ، ترتیب بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن شامل ؛ بانک ملی با ۹۹ هزار و ۱۵۱ فقره، بانک ملت با ۸۱ هزار و ۴۵۵ فقره ، بانک تجارت با ۵۹ هزار و ۷۳۵ فقره، بانک صادرات با ۵۱ هزار فقره ، رفاه کارگران با ۳۵ هزار و ۴۶۰ فقره ، سپه با ۳۴ هزار و ۴۶۰ فقره ، آینده با ۱۴ هزار و ۴۳۵ فقره ، پارسیان ۱۰ هزار و ۸۹۸ فقره ، سینا با ۱۰ هزار و ۵۶ فقره ، پاسارگاد با ۸ هزار و ۹۰۲ فقره ، شهر با ۶ هزار و ۵۷۰ فقره ، سامان با ۴ هزار و ۲۹۵ فقره ، پست ایران با ۳ هزار و ۶۹۹ فقره ، مؤسسه اعتباری غیربانکی ملل با ۳ هزار و ۲۹۲ فقره ، کارآفرین با ۲ هزار و ۷۹۵ فقره ، اقتصاد نوین با ۲ هزار و ۵۰ فقره ، گردشگری با یک‌هزار و ۴۸۸ فقره ، ایران زمین با یک‌هزار و ۱۵۲ فقره ، خاورمیانه با ۷۴ فقره و مسکن با ۳۰ فقره است .

  وی تأکید کرد : بانک سامان در سال گذشته تعهد کرده بود تا تسهیلات ودیعه مسکن را به‌طور کامل پرداخت کند و تمامی تلاش خود را در پرداخت کامل واحدهای معرفی شده انجام دهد که هم اکنون و طبق آمارها از ۷ هزار و ۹۷۴ واحدی که به بانک سامان معرفی شد این بانک به تقریباً نیمی از تعهد خود پایبندی نشان داد و به ۴ هزار و ۲۹۵ نفر تسهیلات ودیعه مسکن را پرداخت کرد .

  خادمیان گفت : انتظار می‌رود تا در سال جدید تمامی بانک‌ها به‌ویژه بانک سامان در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن همکاری بیشتری داشته‌ باشند .
  مطالب مرتبط

  از تعداد حائزان شرایط دریافت وام ودیعه مسکن یک میلیون و ۳۳ هزار و ۳۰۵ نفر به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن معرفی شدند که بانک ها تاکنون با ۴۴۵ هزار و ۶۸ نفر عقد قرارداد کردند .

  |

  ساخت مسکن در سطح کشور از مرز ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار واحد عبور کرده است .

  |

  طرح ساماندهی بازار زمین ، مسکن و اجاره طرحی است که در صورت تصویب و تبدیل شدن به قانون بخشی از مشکلاتی را که هم اکنون در بازار اجاره ، زمین و مسکن وجود دارد ، رفع خواهد کرد و به تسهیل گری در بخش اجاره می‌پردازد .

  |

  اجرای این طرح در استان اصفهان ، در مراحل مختلف اخذ پروانه ، فونداسیون ، اسکلت ، سقف ، سفت کاری و نازک کاری بوده و پیش بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۴ به بهره برداری برسند . پیشرفت فیزیکی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان ، در شهرهای شهرضا ، مبارکه ، دولت آباد و دهاقان بیشتر است .

  |

  پنج‌هزار و ۲۰۵ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به مبلغ ۲۷۸ میلیارد و ۵۷ میلیون تومان به متقاضیان واگذار شد .

  |

  نظرات کاربران