در حال بارگذاری ...
 • اقدامات نهایی برای تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان کلاله

  در سال ابتدایی طرح در شهرستان کلاله با مسئله کمبود زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن روبه‌رو بودیم که طی توافق با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی این مشکل رفع شد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان گفت : بر اساس توافق بین اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان ۱۹ هکتار زمین در شهرستان کلاله به منظور اجرای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شد و در مراحل نهایی انتقال سند قرار دارد .

  جمشید شعبانیان اظهار کرد : تاکنون بیش از ۱۱۶ هزار و ۳۹۰ نفر برای بهره مندی از طرح نهضت ملی مسکن در استان ثبت نام کرده‌اند و استعلام بالغ بر ۸۹ هزار نفر از آن‌ها انجام شده‌ است . از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۰۸ نفر متقاضی دریافت مسکن در کلاله هستند و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن که یک قانون در کشور است تلاش کنند .

  معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان ادامه‌ داد : در سال ابتدایی طرح در شهرستان کلاله با مسئله کمبود زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن روبه‌رو بودیم که طی توافق با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی این مشکل رفع شد .

  شعبانیان با بیان اینکه تأمین زمین در شهرستان کلاله در مراحل پایانی قرار دارد ، گفت : بر اساس این توافق ، یک قطعه زمین ۱۹ هکتاری برای احداث مسکن در نظر گرفته شده که مباحث الحاق به محدوده شهر، انجام مطالعات و تهیه و تصویب طرح تفکیکی و تعیین سرانه‌ها در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی و کمیسیون ماده ۵ استان به تصویب رسیده است .

  وی همچنین اظهار کرد : در حال حاضر نیز کل عرصه در فرآیند تفکیک ثبتی قرار داشته که پس از انجام آن ، سند مالکیت از جانب بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به نام سازمان ملی زمین و مسکن نقل و انتقال می‌شود و زمین آماده سیاست گذاری برای طرح نهضت ملی مسکن و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است .
  مطالب مرتبط

  با توجه به میزان سهمیه استان در واگذاری تسهیلات بانکی نوسازی ، برنامه ریزی‌های لازم برای واگذاری تسهیلات روستایی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر انجام شد .

  |

  در ۲۱ شهرستان استان زمین موردنیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن با توجه به متقاضیان موثر انجام شده است . در چهار شهر استان بیش از نیاز زمین تامین شده و در ۱۱ شهرستان با کمبود زمین برای جرای طرح نهضت مسکن مواجه هستیم .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان از تامین ۳۰۳ هکتار زمین از اراضی قابل اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان خبر ...

  |

  وزارت راه و شهرسازی تاکنون ۶۵ هکتار در شهر گمیشان و بیش از هفت هکتار زمین در شهر سیمین شهر را برای احداث پروژه‌های نهضت ملی مسکن به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تخصیص داده است .

  |

  از مجموع متقاضیان حائز شرایط ۱۰۹ نفر تخصیص پروژه شده اند . این واحدهای مسکونی در شهرهای آزادشهر و بندر ترکمن قرار داشته و بدیهی است در صورت تامین زمین به فرهنگیان سایر شهرهای استان نیز تخصیص پروژه خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران