در حال بارگذاری ...
 • اجرای طرح هادی گامی مهم در راستای توسعه ، پیشرفت و آبادانی مناطق کمتر توسعه یافته روستایی

  با همکاری اداره ثبت‌ اسناد و املاک تاکنون ۲۴۴ هزار و ۳۷۳ جلد سند مالکیت روستایی و ۳۳ هزار و ۴۷۸ جلد سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در آذربایجان شرقی صادر شده‌ است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی نقش به سزایی در امر توسعه همه جانبه روستاها داشته و اجرای طرح هادی توسط بنیاد گامی مهم در راستای توسعه ، پیشرفت و آبادانی مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی است .

  حجت اله سروری گفت : بنیاد مسکن در راستای طرح هادی توانسته گام‌های مؤثری جهت بهبود وضعیت جامعه روستایی همراه با بسترسازی مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی بردارد و در نهایت موجبات نگهداشت جمعیت و مهاجرت معکوس روستاییان را ایفا کند .

  وی با بیان اینکه از ابتدای طرح صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی برای واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت و روستایی افزود : با همکاری اداره ثبت‌ اسناد و املاک تاکنون ۲۴۴ هزار و ۳۷۳ جلد سند مالکیت روستایی و ۳۳ هزار و ۴۷۸ جلد سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در آذربایجان شرقی صادر شده‌ است .

  سروری در پایان هویت بخشی به مالکیت خصوصی در روستاها ، کاهش مشکلات به ویژه برخوردها و نزاع‌های اجتماعی بر روی تملک ارضی و افزایش همبستگی اجتماعی روستاییان ؛ تقویت روحیه ماندگاری روستاییان در روستا ، برخورداری روستاییان از اعتبار اجتماعی ، گسترش فیزیکی مبتنی بر برنامه‌ریزی و بهبود کیفیت مسکن روستایی را از اهداف اصلی صدور سند مالکیت روستایی عنوان کرد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از افتتاح ۹۶۰۰ واحد مسکونی در استان خبر داد .

  |

  این تفاهم‌نامه با همکاری بنیاد مسکن ، کمیته امداد و بسیج سازندگی برای ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی مددجویان بوده که عملیات اجرایی آن به پایان رسیده و تا پایان ماه مبارک رمضان ۳۳ هزار واحد به جامعه هدف تحویل می‌شود .

  |

  پست بودن مناطق جنوب استان و همترازی با سطح دریا ، ریسک وقوع سیل در این مناطق را با هر بارندگی به‌ شدت افزایش داده است و تعریف کدهای ارتفاعی متناسب با این شرایط را برای ساخت و سازهای روستایی ضروری ساخته‌ است . سال گذشته اعتبارات مناسب را در جهت بهسازی و ایمن سازی ۷۰ هوتک در جنوب ...

  |

  بنیاد مسکن تعهد کرده است تا از ۴ میلیون واحد مسکونی قانون جهش تولید مسکن، یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد را در شهرها و روستاها عملیاتی و اجرایی کند .

  |

  از واحدهای مسکونی آسیب دیده از رخدادهای طبیعی که توسط بنیاد مسکن و با مشارکت مردم در حال اجراست ، ۱۸ هزار و ۷۶۶ واحد در روستاها و ۱۱ هزار و ۵۹۴ واحد در شهرها قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران