در حال بارگذاری ...
 • تسریع در اهدای زمین طرح نهضت ملی و تقویت نظارت بر بازار مسکن

  تسریع در اهدای زمین به منظور مردمی‌سازی ساخت مسکن در سال جاری حائز اهمیت است و با توجه به شناسایی اراضی مستعد برای واگذاری به متقاضیان امسال واگذاری زمین به متقاضیان سرعت بیشتری بگیرد که انتطار می‌رود تا تمامی معاونت‌ها بر انجام آن اهتمام داشته باشند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر سرعت گرفتن طرح‌های اهدای زمین در راستای مردمی‌سازی و همچنین تقویت نظارت بر بازار مسکن و ساماندهی آن گفت : برای ساماندهی بازار اجاره و مسکن منتظر تصویب و ابلاغ قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره نمانده ایم و نظارت بر بازار مسکن و ساماندهی آن با انواع راهکارها در حال انجام است .

  نشست شورای مسکن روز گذشته ۸ اردیبهشت‌ماه به ریاست مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و با حضور دستیار ویژه وزیر و تمامی معاونان در حوزه های مسکن و ساختمان ، معماری و شهرسازی ، بازآفرینی شهری ایران ، شرکت عمران شهرهای جدید ، بانک مسکن ، بنیاد مسکن ، صندوق ملی مسکن و سایر حوزه ها در ساختمان دادمان برگزار شد .

  بذرپاش در این نشست پس از شنیدن گزارش روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور بر نظارت بیشتر و موثرتر بر بازار مسکن تاکید کرد و خطاب به معاونان خود گفت : تسریع در اهدای زمین به منظور مردمی‌سازی ساخت مسکن در سال جاری حائز اهمیت است و با توجه به شناسایی اراضی مستعد برای واگذاری به متقاضیان امسال واگذاری زمین به متقاضیان سرعت بیشتری بگیرد که انتطار می‌رود تا تمامی معاونت‌ها بر انجام آن اهتمام داشته باشند .

  عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن و اجاره منتظر تصویب و ابلاغ قانون ساماندهی و بازار اجاره نمانده است، توضیح داد : وزارت راه و شهرسازی به منظور ساماندهی بازار اجاره و مسکن اقدامات خود را در این بخش انجام می دهد و در عین حال پیگیر تصویب این قانون نیز هست .

  وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : اجرای نهضت ملی مسکن و تکمیل و تحویل واحدها در سال جاری تسریع شده و باید این روند تداوم داشته باشد تا تعهد دولت سیزدهم در بخش مسکن محقق شود .

  جلسات شورای مسکن وزارت راه و شهرسازی طبق سنوات گذشته هر هفته شنبه‌ها در ساختمان دادمان برگزار می‌شود و در این جلسات روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن ، تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر ، روند تامین زمین و سایر موضوعات مرتبط با بخش مسکن برای تسهیل گری در این بخش مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد .
  مطالب مرتبط

  از نیمه سال ۱۴۰۲ تصمیم گرفته شد که زمین‌های روستایی را وارد مدار ساخت کنیم و از این طریق ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی در کشور معادل ۴۰ هکتار زمین تأمین و مقرر شد با واگذاری کار ساخت واحدها به مردم از بروز مجدد مشکلات همانند زمان اجرای مسکن مهر جلوگیری و کارها با شتاب بیشتری ...

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان مازندران ۸۴۳۳ واحد طرح نهضت ملی مسکن را افتتاح کرد و هم‌زمان ۱۴۷ قطعه زمین برای طرح ...

  |

  در ۶۲ شهر استان مازندران تاکنون۱۳۲ هزار و ۳۳۵ متقاضی در طرح نهضت اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۵ هزار و ۹۰۷ نفر حائز شرایط اولیه هستند . مقدار زمین تامین شده شهری برای ساخت واحدهای مسکونی در مازندران ، ۴۰۶ هکتار است که ۲ هزار و ۴۷۱ مورد پرونده ساختمانی صادر شد و ۹ ...

  |

  یکی از موضوعات مورد تاکید ما در جریان ساخت مسکن ، کیفیت ساخت آن و همچنین ساخت مسکن یک طبقه حیاط دار بوده‌ است ، ما در این خصوص از تجربه‌های گذشته درس گرفته و از فرصت‌ها بهترین استفاده را می‌کنیم .

  |

  گلوگاه‌ اصلی ما در حال حاضر تامین منابع مالی است که بخشی از آن شبکه مالی و بانکی کشور است که سال گذشته نسبت به سال قبل عملکرد بانک‌ها بهتر بود اما فاصله هزینه‌ها با پرداختی‌ها بسیار است و امسال نیاز است که بانک‌ها همکاری بیشتری داشته باشند .

  |

  نظرات کاربران