در حال بارگذاری ...
 • تصویب ۸۳ هکتار طرح آماده‌سازی زمین ‌‎های نهضت ملی مسکن منوجان

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان گفت : در کمیته فنی کمیسیون ماده پنج جنوب کرمان ، طرح آماده سازی زمین های نهضت ملی منوجان به مساحت ۸۳ هکتار توسط مشاور ارائه و مصوب شد و سپس جهت تصویب نهایی به کمیسیون استان ارسال شد .

  ابراهیم امیری اظهار کرد : پرونده‌های بررسی مغایرت‌های طرح تفصیلی شهرهای درب بهشت ، نودژ و جبالبارز و همچنین طرح آماده سازی زمین‌های نهضت ملی مسکن منوجان در کمیته فنی کمیسیون ماده پنج جنوب کرمان بررسی و تصمیمات لازم در این خصوص اعمال شد . پرونده‌های مطرح شده با نظر اعضا بررسی شده و اصلاحات مورد نظر توسط مشاور طرح انجام و بعد از اعمال تصمیمات لازم به کمیسیون ماده پنج استان کرمان ارسال شدند .

  وی بیان کرد : این طرح‌ها توسط شهرداری‌ها و اداره کل راه و شهرسازی مطرح و بررسی شده است . تغییر کاربری و سطح اشغال و نیز افزایش تراکم اراضی از مهم‌ترین موارد مطرح شده در جلسات کمیسیون ماده پنج هستند که جهت پاسخگویی به نیازهای مردم مطالعه و بررسی می‌شوند .

  مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان عنوان کرد : در کمیسیون ماده پنج با توجه به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و بر اساس طرح‌های توسعه شهری تغییر کاربری باغات ممنوع بوده و هیچگونه تغییر کاربری در باغ‌ها صورت نمی‌گیرد .

  وی اضافه کرد : ساخت و ساز در باغ‌ها با توجه به دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری و بر اساس ضوابط شهرسازی در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است .

  امیری بیان کرد : طرح رفع مغایرت‌های شهرها در خصوص تطبیق کاربری‌ها و وضعیت معابر مغایر با وضع موجود شهر است . طرح‌های مغایرت شهرهای فاریاب و مردهک نیز در جلسه قبلی رفع شده بود و همگی به کمیسیون ماده پنج استان ارسال شدند .
  مطالب مرتبط

  مطابق برنامه ابلاغی وزارت و راه و شهرسازی سهم استان قم از احداث ۴ میلیون مسکن در کشور ۶۳ هزار واحد بود که هم اینک ساخت افزون بر ۷۰ هزار واحد در قالب طرح‌های مختلف نهایی شده است . هم اینک بیش از ۴۵ هزار واحد مسکن حمایتی توسط انبوه‌سازان و نهادهای حمایتی در حال احداث است .

  |

  فرآیند جابجایی تعدادی از ساکنین کوی فلسطین به پروژه‌های نهضت ملی مسکن در حال انجام است و مشکلات پیش روی انتقال ساکنین کوی فلسطین به پروژه‌های نهضت ملی مسکن به جد پیگیری می‌شود .

  |

  پرونده برخی از متقاضیان در مرحله صدور قرارداد ، خروجی فرم (ج) و یا مرحله تشکیل پرونده جهت واگذاری زمین قرار دارد . قرارداد واگذاری برخی از متقاضیان نیز صادر شده است .

  |

  بیمارستان ۱۲۸ تخت خوابی قائم آل محمد (عج) ، در شهرک جدید ۲۰۵ هکتاری نهضت ملی مسکن سمنان که به منظور ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی در محدوده پل جهاد تا دانشگاه سمنان جانمایی شده است ، احداث می‌شود .

  |

  در ۲۱ شهرستان استان زمین موردنیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن با توجه به متقاضیان موثر انجام شده است . در چهار شهر استان بیش از نیاز زمین تامین شده و در ۱۱ شهرستان با کمبود زمین برای جرای طرح نهضت مسکن مواجه هستیم .

  |

  نظرات کاربران