در حال بارگذاری ...
 • دولت برای اولین بار می‌تواند سقف اجاره‌بها تعیین کند

  این قانون دست دولت را برای مداخله در بازار باز می‌کند که در پی آن می‌توانیم شاهد بازاری آرام‌تری برای مسکن اجاره‌ای در سال جاری باشیم . نظام‌مندتر کردن مداخله‌گران بازار مسکن و اجاره هم در این زمینه صورت خواهد گرفت .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه با ابلاغ قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها ، دولت برای اولین بار می‌تواند سقف اجاره‌بها تعیین کند ، گفت : با اجرای این قانون می‌توانیم شاهد بازاری آرام‌تری برای مسکن اجاره‌ای در سال جاری باشیم .

  مهرداد بذرپاش در جمع خبرنگاران درباره موضوع ابلاغ قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها که روز گذشته از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شد ، توضیحاتی ارائه کرد .

  بذرپاش با اشاره به اینکه برای اولین‌بار دولت می‌تواند سقف اجاره‌بها تعیین کند ، اظهار کرد : اگر در استانی تورم بیش از ۳۰ درصد باشد شورای مسکن می‌تواند ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تورم نسبت به تعیین سقف اقدام کند .

  وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : این قانون جزئیات دیگری دارد که به مردم اعلام می‌شود ؛ این قانون دست دولت را برای مداخله در بازار باز می‌کند که در پی آن می‌توانیم شاهد بازاری آرام‌تری برای مسکن اجاره‌ای در سال جاری باشیم . نظام‌مندتر کردن مداخله‌گران بازار مسکن و اجاره هم در این زمینه صورت خواهد گرفت .

  بذرپاش با بیان اینکه تاکنون چنین قانونی در دست نبود و در زمان کرونا فقط در یک مقطعی رشد ۲۵ درصدی مصوب شد ، افزود : البته این قانون جزئیات مفصل‌تر دیگری دارد که انشاءالله همکاران بنده در رسانه ملی و سایر رسانه‌ها حاضر خواهند شد و جزئیات قانون را در یک نشست مطبوعاتی به طور کامل اعلام می‌کنند .

  وی یادآور شد : قانون بسیار قانون خوبی است ، جا دارد از مجلس شورای اسلامی که در روزهای پایانی این قانون را ابلاغ کرد قدردانی کنم زیرا این قانون دست دولت را برای مداخله بیشتر در بازار باز می‌کند که بتوانیم امسال یک بازار آرامتری را شاهد باشیم .

  وزیر راه و شهرسازی گفت : بخش دیگر این قانون ساماندهی سکوهای مجازی برای مدیریت بازار است و بخش دیگر آن ، نظام‌مندتر کردن مداخله‌گران در بازار مسکن و اجاره است که امیدواریم بتوان این کار را انجام داد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان مازندران ۸۴۳۳ واحد طرح نهضت ملی مسکن را افتتاح کرد و هم‌زمان ۱۴۷ قطعه زمین برای طرح ...

  |

  در ۶۲ شهر استان مازندران تاکنون۱۳۲ هزار و ۳۳۵ متقاضی در طرح نهضت اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۵ هزار و ۹۰۷ نفر حائز شرایط اولیه هستند . مقدار زمین تامین شده شهری برای ساخت واحدهای مسکونی در مازندران ، ۴۰۶ هکتار است که ۲ هزار و ۴۷۱ مورد پرونده ساختمانی صادر شد و ۹ ...

  |

  وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم عزمی جدی برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن و اجاره داشته است که مهمترین اقدام در سال ۱۴۰۰ ، تدوین طرح ساماندهی بازار زمین ، مسکن و اجاره‌بها با همکاری مجلس شورای اسلامی بود . این طرح در روزهای اخیر بعد از رفت برگشت‌ها برای رفع اشکالات و ...

  |

  روز پنجشنبه همزمان با سفر رئیس جمهور به استان قم و با حضور وزیر راه و شهرسازی ؛ عملیات آماده سازی زمین ۲۵۰۰ هکتاری شهرک دوم پرنیان قم آغاز شد .

  |

  یکی از موضوعات مورد تاکید ما در جریان ساخت مسکن ، کیفیت ساخت آن و همچنین ساخت مسکن یک طبقه حیاط دار بوده‌ است ، ما در این خصوص از تجربه‌های گذشته درس گرفته و از فرصت‌ها بهترین استفاده را می‌کنیم .

  |

  نظرات کاربران