در حال بارگذاری ...
 • تاکید رئیس جمهور بر ارائه مشوق‌های ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رئیس جمهوری از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها خواست تا نسبت به تسریع در ارائه مشوق‌های مسکن‌سازی در بافت‌های فرسوده اقدام کنند .

  سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت در جلسه هیئت دوات ، با اشاره به نگاه راهبردی دولت به موضوع ساخت مسکن در کشور ، از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها خواست ، تسریع در ارائه مشوق‌های مسکن‌سازی در بافت‌های فرسوده را دراولویت برنامه‌های خود قرار دهند .

  رفع دغدغده‌های مردم به عنوان سرمایه‌گذار و رکن اصلی بورس و بازار سرمایه از دیگر تاکیدات رئیسی به مسئولان مربوط در جلسه امروز هیئت دولت بود .

  رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه تامین مالی بخش تولید در سال جهش تولید ، از جمله برنامه‌های دولت برای تحقق شعار سال است ، وزیر امور اقتصادی و دارایی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بانک مرکزی را موظف کرد ، با توجه به مشخص بودن میزان منابع مالی در اختیار دولت ، تدابیر لازم را برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز صنایع اتخاذ کنند .

  وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن سالروز اشغال فلسطین و روز نکبت، ‌ایستادگی ، پایمردی و مقاومت مردم فلسطین برغم ۷۵ سال ظلم ، جنایت ، اشغالگری و غارت و ویرانی رژیم صهیونیستی را ستود و با بیان اینکه روحیه مقاومت ، وطن‌دوستی و دشمن‌ستیزی در نسل‌های جدید تقویت شده است ، ابراز امیداوری کرد بیداری و خیزش جهانی شکل گرفته علیه رژیم اشغالگر، به آزادی سرزمین فلسطین و بازگشت حاکمیت به مردم فلسطین منجر شود .

   
  مطالب مرتبط

  موضوع حائز اهمیت این است که شهرداری بدون اخذ مصوبه کمیسیون ماده ۵ استان اصفهان مجاز به اعطای حداکثر تراکم تشویقی نیست و عملکرد مدیریت شهری در ارتباط با اجرا و تحقق خدمات عمومی در دو مصوبه قبلی ، در تسریع و تسهیل ادامه فرآیند اخذ مصوبات آتی موثر است .

  |

  شهرهایی که مصوبه ۱۹ بندی بسته تشویقی را اجرا نکرده‌اند با توجه به فرصت پیش آمده و همکاری معاونت شهرسازی و معماری نسبت به جهت اجرایی کردن مصوبه و در نهایت بومی سازی مصوبه تشویقی کالبدی اقدام کنند .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، ۳ هزار و ۷۴۸ واحد مسکونی و ۳ هزار و ۵۰۸ قطعه زمین روز پنجشنبه با حضور رئیس جمهور در استان قم تحویل متقاضیان شد .

  |

  محدوده و محلات هدف بازآفرینی شهر در سه گونه بافت تاریخی ، بافت ناکارآمد میانی و سکونتگاه غیررسمی بر اساس مصوبات اخیر کمیسیون ماده ۵ استان ، بررسی و در سامانه سینام بارگذاری شد .

  |

  بر اساس آخرین آمار ، سال گذشته ۲۵ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده به بهره برداری رسید که انتظار داریم امسال این آمار روند افزایشی داشته و به ۵۰ هزار واحد برسد .

  |

  نظرات کاربران