در حال بارگذاری ...
 • تداوم همکاری ایران و ژاپن در پروژه بهتاب ۳

  همکاری دو کشور ایران و ژاپن در خصوص بهسازی لرزه‌ای بیمارستان‌ها در قالب بخشنامه و ضوابط برای ساخت سایر پروژه‌های بیمارستانی نیز در دستور کار قرار گرفته است .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی از تداوم همکاری ایران با کشور ژاپن و مجموعه NU-Habitat در پروژه بهتاب ۳ خبر داد و گفت : در بخش طراحی ، آیین‌نامه‌ها و مقررات ملی و کنترل ساختمان ، تمامی موارد به روزرسانی شده است و در تمامی بیمارستان هایی که سازمان مجری می‌سازد ، دستاوردهای حاصل از این همکاری لحاظ خواهد شد .

  امروز ۲۶ اردیبهشت علی نبیان در حاشیه مراسم اختتامیه پروژه بهتاب ۲ در گفتگو با خبرنگاران در خصوص این پروژه و همکاری سازمان مجری با دفتر اسکان بشر ملل متحد و کشور ژاپن گفت : حدود یک سال و نیم گذشته بر اساس تفاهم وزارت راه و شهرسازی با NU-Habitat همکاری سازمان مجری با کمیته ملی اسکان بشر و با کمک مالی کشور ژاپن در موضوع بهسازی لرزه ای مجموعه ای از بیمارستان ها وارد فاز عملیاتی و اجرایی شد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در اجرای این تفاهم ، پروژه های مختلف بیمارستانی از مرحله طراحی تا پروژه های در حال اتمام و نازک کاری بازدید میدانی و جلساتی در این خصوص برگزار شد ، توضیح داد : هم اکنون بهسازی لرزه ای دو بیمارستان ساری و بوشهر انجام شد . در کنار اجرا ، دوره های آموزشی برای انتقال تجربیات برگزار شد .

  نبیان با اشاره به اینکه در اجرای پروژه بهتاب ۲ از توان مهندسان ایرانی استفاده شد ، توضیح داد : همکاری دو کشور ایران و ژاپن در خصوص بهسازی لرزه‌ای بیمارستان‌ها در قالب بخشنامه و ضوابط برای ساخت سایر پروژه‌های بیمارستانی نیز در دستور کار قرار گرفته است .

  نبیان با تاکید بر اینکه بیمارستان ها در مواقع بحران ارایه خدمات می دهند و بنابراین بهسازی لرزه ای آنها در اولویت است ، گفت : از ۱۱ بیمارستانی که مطالعات آنها انجام شده است دو بیمارستان ساری و بوشهر بهسازی لرزه ای آنها انجام شد و برای ۹ بیمارستان دیگر نیز کار دنبال خواهد شد .

  این مقام مسئول از تداوم همکاری ایران با کشور ژاپن و مجموعه NU-Habitat در پروژه بهتاب ۳ خبر داد و گفت : در بخش طراحی ، آیین‌نامه‌ها و مقررات ملی و کنترل ساختمان ، تمامی موارد به روزرسانی شده است و در تمامی بیمارستان هایی که سازمان مجری می سازد دستاوردهای حاصل از این همکاری لحاظ خواهد شد .

   
  مطالب مرتبط

  بعد از اتمام مطالعات ، مقاوم‌سازی دو بیمارستان آیت‌الله طبرسی ساری و بیمارستان بوشهر آغاز شد و به نتیجه رسید. در بهسازی لرزه‌ای بیمارستان ساری ، مقاوم‌سازی در حوزه دیوارهای غیرسازه‌ای و استفاده از اتصالات انعطاف پذیر و استفاده از ساپورت‌های پیش ساخته صنعتی انجام شد .

  |

  در سفری که سفیر ژاپن روز گذشته به ساری داشت و در سایه این سفر مذاکراتی انجام شد و در برنامه قرار گرفت تا بهتاب ۳ که شامل مطالعات مقاوم‌سازی ، انجام اجرای مقاوم‌سازی اجزای غیر سازه‌ای و همچنین اجزای سازه‌ای و استفاده از تکنولوژی جداسازهای لرزه ای است ، در برنامه همکاری‌های ...

  |

  موضوع مخاطرات موضوعی است که خارج از مرزبندی کشورهاست و کشورها نیازمند همکاری متقابل در خصوص کاهش مخاطرات هستند . بنابراین در زمینه کاهش مخاطرات همکاری خود را با ایران ادامه خواهیم داد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن معماران تجربی گفت : فضای کار برای معماران تجربی در ...

  |

  بر اساس آمارها سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات عمومی و دولتی بیش از ۲۵۱ بیمارستان با ۲۴ هزار و ۴۴۳ تخت را ساخته و تحویل بهره‌بردار داده است .

  |

  نظرات کاربران