در حال بارگذاری ...
 • بررسی ظرفیت‌های استان خراسان رضوی در بخش مسکن با محوریت نهضت ملی مسکن

  مدل‌های مختلف در سطح استان در حال انجام است که سعی داشته و داریم تا بهترین مدل را برای هر شهر انتخاب کنیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، در دیدار و گفتگوی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با مدیران عامل مؤسسه جهاد نصر و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن ظرفیت‌های استان خراسان رضوی در بخش مسکن با محوریت نهضت ملی مسکن بررسی شد .

  وحید داعی مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در دیدار و گفتگوی مهدی ذاکرالحسینی مدیر عامل موسسه جهاد نصر و مجید توتونچی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مسکن و همراهان گفت : ساخت مسکن در کشور در سه مدل انبوه سازی ، تعاونی مسکن به نمایندگی مردم و خود مردم انجام می شود، که هیچ کدام از مدل‌ها مطلق نیست و داری نقاط ضعف و قوت هستند .

  داعی افرود : مدل‌های مختلف در سطح استان در حال انجام است که سعی داشته و داریم تا بهترین مدل را برای هر شهر انتخاب کنیم .

  مدیر کل راه و شهرسازی استان به طور مصداقی مواردی را در پروژه‌های آماده سازی شهری ، پروژه‌های انبوه سازی و پروژه‌های مشارکتی مطرح کرد و برنامه استان را در این حوزه به نمایندگان کنسرسیوم تشکیل شده شرح داد .

  گفتنی است در ابتدای جلسه حاضران به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند .

   
  مطالب مرتبط

  میزان تامین زمین در شهرستان فریمان ۹۲ هکتار به استعداد ۱۶۰۶ واحد مسکونی است که در شهر فریمان با ۲ سایت ، سفیدسنگ ۲ سایت ، شهر فرهادگرد یک سایت و قلندرآباد یک قطعه تخصیص پروژه شده‌اند .

  |

  میزان تامین زمین در شهرستان تایباد ۴۸، ۹ هکتار به استعداد ۲۸۵۵ واحد مسکونی است که شهر تایباد شامل ۴ سایت ، مشهد ریزه شامل دو سایت و شهر کاریز شامل یک سایت است که متوسط آماده‌سازی و پیشرفت فیزیکی این سایت‌ها حدود ۵۵ درصد است .

  |

  میزان تامین زمین در شهرستان تربت جام ۶۸ هکتار به استعداد ۳۴۱۶ واحد مسکونی است که در شهر تربت جام با ۴ سایت، نیل شهر ۳ سایت ، شهر نصرآباد یک سایت و احمدآباد صولت یک سایت تخصیص پروژه شده‌اند .

  |

  ۴۸ هزار و ۱۸۷ واحد آماده شده برای تحویل داریم که ۴۸ هزار و ۱۸۷ مورد آن برای طرح های مسکن حمایتی شهری و جوانی جمعیت ، ۴۵ هزار و ۵۹۱ قطعه نیز در قالب دهکده شهری و ۲ هزار و ۵۹۶ قطعه زمین آماده واگذاری به نیروهای مسلح است .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مرکز مقاومت بسیج وزارت راه و شهرسازی فراخوان جذب ایده رویداد توسعه نهضت ملی مسکن با مشارکت مردم را منتشر و از علاقه مندان ...

  |

  نظرات کاربران