در حال بارگذاری ...
 • تامین ۸۹۱ هکتار زمین در جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن استان سمنان

  به‌ منظور فراهم کردن مطلوبیت سکونت ، ساخت واحدهای تجاری ، مسجد و مدرسه در دستور کار قرار گرفته است و وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان متولی نهضت ملی مسکن بخشی از تامین اعتبار را انجام خواهد داد .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت : ۴۴ نقطه و سایت به‌ منظور تامین زمین جهت ساخت نهضت ملی مسکن به مساحت ۸۹۱ هکتار شناسایی شده است .

  سید محمد حسینی طباطبایی گفت : مجموع ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن در سطح استان  ۱۱۶ هزار نفر است که از این تعداد ۴۰ هزار و ۷۰۶ ثبت‌نام در حوزه اداره کل راه و شهرسازی استان می‌باشد . در حوزه راه و شهرسازی استان تعداد ۱۳ هزار و ۲۲۵ متقاضی نهضت ملی مسکن تایید نهایی و ۸ هزار و ۴۷۳ متقاضی واریز وجه انجام داده‌اند .

  وی خاطرنشان کرد : در حال حاضر ۶ هزار و ۸۹۸ واحد مسکونی در مجموعه اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان در حال ساخت است .  

  این مقام مسئول با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته این اداره کل به منظور تامین زیرساخت سایت‌های نهضت ملی مسکن استان تاکید کرد : اخیراً جلسه‌های متعدد با شرکت‌های آب، برق و گاز با هدف تامین خدمات زیربنایی در سایت‌های نهضت ملی مسکن برگزار شده است .

  رییس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان افزود : به‌ منظور فراهم کردن مطلوبیت سکونت ، ساخت واحدهای تجاری ، مسجد و مدرسه در  دستور کار قرار گرفته است و وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان متولی نهضت ملی مسکن بخشی از تامین اعتبار را انجام خواهد داد .

  وی در پایان تصریح کرد : احداث شهرک‌های مسکونی با رویکرد معیشت محور در دشت چلیم و رضا آباد آهوان به مساحت دو هزار هکتار نقطه عطفی در سکونتگاه‌های استان خواهد بود .
  مطالب مرتبط

  یکی از دغدغه‌های مهم دولت ایجاد اشتغال بود که در این استان با ساخت سریع و بهنگام واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن علاوه‌ بر ایجاد امید برای خانه‌دار شدن بین اقشار کم ، فضای مناسب برای ایجاد اشتغال تا چند سال آینده در این منطقه ایجاد شده است .

  |

  در بخش روستایی ۵۶۰ هزار و ۴۹۸ واحد وارد فاز عملیاتی شده است که از این رقم ، تعداد ۳۰۵ هزار و ۸۴۶ واحد به اتمام رسید و تحویل متقاضیان شد و ۲۵۴ هزار و ۴۶۵ واحد نیز در حال اجراست که پیشرفت های متفاوتی نیز دارد .

  |

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان در اطلاعیه ای زمان تحویل زمین و قرارداد واگذاری به متقاضیان نهضت ملی مسکن در سایت ۴۸ ...

  |

  در شهرستان آزادشهر یک پروژه ۷۲ واحدی گروه ساخت در حال احداث است که این پروژه در مراحل مختلف ساخت اعم از سفت کاری و نازک کاری بوده و برخی از واحدها پیشرفت ۱۰۰ درصدی دارند .

  |

  تا کنون در شهرستان آزادشهر شش هزار و ۵۸۴ متقاضی مسکن ثبت نام کرده که از این تعداد پرونده هزار و ۲۵۹ متقاضی به تایید نهایی رسیده است .

  |

  نظرات کاربران