در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از ۳ هزار واحد نهضت ملی مسکن لرستان طی ماه‌های آینده

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، مدیرکل راه و شهرسازی لرستان از بهره برداری سه هزار واحد مسکونی شهری و روستایی طی ماه‌های آینده به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در این استان خبر داد .

  بهزاد شاکرمی با اشاره به ساخت ۴۹ هزار واحد حمایتی برای متقاضیان استان اظهار کرد : تاکنون ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی آغاز شده و تعداد ۲ هزار و ۲۷۰ واحد هم افتتاح و تحویل متقاضیان داده شده است .

  وی افزود : در مصوبات سفر رئیس جمهور شهید به لرستان ما متعهد به تأمین ۳۵ هزار واحد زمین برای ساخت مسکن بودیم که این تعهد انجام شده است .
  مطالب مرتبط

  در بخش روستایی ۵۶۰ هزار و ۴۹۸ واحد وارد فاز عملیاتی شده است که از این رقم ، تعداد ۳۰۵ هزار و ۸۴۶ واحد به اتمام رسید و تحویل متقاضیان شد و ۲۵۴ هزار و ۴۶۵ واحد نیز در حال اجراست که پیشرفت های متفاوتی نیز دارد .

  |

  از تعداد واحدهایی که در حال ساخت هستند تاکنون ۳۱۲ هزار و ۷۳۴ واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است و ۵۰۴ هزار و ۲۵۳ واحد در دست اجراست .

  |

  بر اساس قانون ، شهرک باید خارج از حریم شهر احداث شود و به طور معمول پنج تا ۳۰ کیلومتر از شهر مادر فاصله دارند .

  |

  یکی از دغدغه‌های مهم دولت ایجاد اشتغال بود که در این استان با ساخت سریع و بهنگام واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن علاوه‌ بر ایجاد امید برای خانه‌دار شدن بین اقشار کم ، فضای مناسب برای ایجاد اشتغال تا چند سال آینده در این منطقه ایجاد شده است .

  |

  در شهرستان آزادشهر یک پروژه ۷۲ واحدی گروه ساخت در حال احداث است که این پروژه در مراحل مختلف ساخت اعم از سفت کاری و نازک کاری بوده و برخی از واحدها پیشرفت ۱۰۰ درصدی دارند .

  |

  نظرات کاربران