در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت ۸۵ درصدی اولین پروژه طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان شهرضا

  تاکنون هزار و ۴۳۵ نفر از متقاضیان این طرح انصراف داده‌اند و ۹۶۲ متقاضی هم در انتظار بررسی هستند . در حوزه املاک و حقوقی ، واگذاری سه قطعه زمین خود مالکی در طرح نهضت ملی مسکن انجام شد که توسط شرکت تعاونی مسکن با پیشرفت ۳۰ درصدی در حال اجراست .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شهرضا گفت : اولین پروژه طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان شهرضا با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی ، در حال اجراست .

  محمد حسن نادری اظهار کرد : با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ، پروژه ۳۷۷ واحدی طرح نهضت ملی مسکن در دو سایت شمالی و جنوبی در حال ساخت است . بر این اساس اولین پروژه طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان شهرضا با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی ، در دست اجرا قرار دارد .

  رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شهرضا با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۹۱۶ نفر در شهرستان شهرضا متقاضی طرح نهضت ملی مسکن بودند افزود : از این تعداد ، هزار و ۲۳۴ نفر تأیید نهایی شدند و ۱۳۶ نفر متقاضی نیز در انتظار تأیید استعلام هستند .

  به گفته نادری ، تاکنون هزار و ۴۳۵ نفر از متقاضیان این طرح انصراف داده‌اند و ۹۶۲ متقاضی هم در انتظار بررسی هستند . در حوزه املاک و حقوقی ، واگذاری سه قطعه زمین خود مالکی در طرح نهضت ملی مسکن انجام شد که توسط شرکت تعاونی مسکن با پیشرفت ۳۰ درصدی در حال اجراست .

  رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان شهرضا گفت : فاز ۵ و ۶ مسکن سازی شهرستان شهرضا ویژه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن ، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و اقشار ویژه از جمله خانواده شهدا و ایثارگران ، طرح کلی آن آماده شده و به تصویب رسیده و با پیشرفت ۴۰ درصدی آماده سازی زمین و خیابان کشی شده است .

  گفتنی است شهرستان شهرضا به مساحت چهار هزار و ۵۷۳ کیلومتر مربع ، ۱۴۵ هزار نفر جمعیت دارد .
  مطالب مرتبط

  اداره کل راه و شهرسازی استان به‌عنوان کارفرما و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌عنوان کارگزار واحدهای مسکونی و مجری طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان کوثر است .

  |

  جزئیات واگذاری به صورت کارشناسی بررسی شد و فرایند آماده‌سازی از هفته آینده با تکمیل نقشه فاز دو طرح توسط بنیاد مسکن آغاز می‌شود .

  |

  مقرر شده بود تا یک میلیون قطعه زمین در سال‌های ۱۴۰۲ و سال جاری توسط بنیاد مسکن برای واگذاری به متقاضیان در روستاها انجام شود که تاکنون بیش از دو سوم این اراضی شناسایی و تامین شده است .

  |

  در بخش روستایی ۵۶۰ هزار و ۴۹۸ واحد وارد فاز عملیاتی شده است که از این رقم ، تعداد ۳۰۵ هزار و ۸۴۶ واحد به اتمام رسید و تحویل متقاضیان شد و ۲۵۴ هزار و ۴۶۵ واحد نیز در حال اجراست که پیشرفت های متفاوتی نیز دارد .

  |

  تا کنون در شهرستان آزادشهر شش هزار و ۵۸۴ متقاضی مسکن ثبت نام کرده که از این تعداد پرونده هزار و ۲۵۹ متقاضی به تایید نهایی رسیده است .

  |

  نظرات کاربران